Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Putin: Tillerson se ve Washingtonu dostal do „špatné společnosti"!

Putin: Tillerson se  ve Washingtonu dostal do „špatné společnosti"!

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu na plenárním zasedání WEF-2017, řekl o bývalém šéfovi ropné společnosti Exxon Mobil Rexu Tillersonovi, že se ocitl ve „špatné společnosti“.

Rex Tillerson a Vladimir Putin - "polibek smrti"?
7.září 2017 - 11:06

„On (Tillerson) jak se zdá, dostal do špatné společnosti, a na druhé straně trochu odmlouvá, ale doufám, že vítr spolupráce a přátelství a spolupráce ho povede ke správnému průběhu,“ řekl Putin.

Podle něj, a to navzdory všem obtížím se Spojenými státy na diplomatické frontě, Rusko pokračuje s kontakty s americkými společnostmi, včetně ExxonMobilu, který předtím vedl současný šéf amerického ministerstva zahraničí.

„I přes skutečnost, že Tillerson organizuje prohlídky v našich diplomatických kancelářích, řešíme současné krizové problémy s jeho bývalou společností. Existují určité problémy, na jejichž řešení ExxonMobil má zájem, při práci na Dálném východě, v práci na „Sachalinu-1“,“ zdůraznil Putin.

Poznamenal, že dokonce i na pozadí diplomatických skandálů bylo dosaženo dohody o ukončení této obtížné situace s přihlédnutím k zájmům americké společnosti.

„Brzy to ruská vláda oznámí," dodal Putin.


Otázkou pro politology ovšem je, zda se při současné rusofobní hysterii ve Washingtonu nejedná ze strany Putina o „polibek smrti“ Tillersonovi. Americká média v poslední době poukazují, že Donald trump je krajně nespokojený s Tillersonem (zejména po jeho kritice vystoupení trumpa po událostech v Charlotesville) a zvažuje jeho odvolání. Dokonce se již hovoří o jeho nástupkyni – Nikky Haleyové, velvyslankyni USA v OSN.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)