Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Putin varuje Spojené státy před nasazením raket v Evropě!

Putin varuje Spojené státy před nasazením raket v Evropě!

Ruský prezident Vladimir Putin, který ve středu promluvil Federálnímu shromáždění, varoval, že Rusko zaměří své hypersonické střely na Spojené státy, pokud by Amerika rozmístila v Evropě nové střely středního doletu.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
21. února 2019 - 10:10

Nové ruské střely „Zirkon“ s letovou rychlostí devětkrát vyšší než je rychlost zvuku a s doletem více než 1000 kilometrů jsou nedílnou součástí ruského plánu zvyšovat obranyschopnost země, proti stále nepřátelštější, podle Moskvy, Americe, uvedl Bradford Betz na internetových stránkách Fox News.

Toto prohlášení přišlo poté, co se Spojené státy stáhly od nejdůležitější smlouvy o kontrole zbraní. Ve svém projevu Putin odmítl americké tvrzení, že se Spojené státy stáhly ze Smlouvy o odstranění raket středního a krátkého doletu uzavřené v roce 1987 kvůli porušení tohoto paktu Ruskem. Zdůraznil, že Spojené státy falešně obvinily Rusko, aby ospravedlnily své rozhodnutí o stažení z INF.

Putin znovu potvrdil, že Rusko nebude první, kdo nasadí nové střely středního doletu v Evropě, ale varoval, že Moskva bude reagovat, pokud by Spojené státy na těchto kontinentech nasadily takové střely. Podle něj bude Rusko nejen zaměřovat své zbraně na země, kde budou tyto rakety instalovány, ale také bude vyzvíjet nové typy zbraní a americká řídící střediska se stanou cílem.


Putin řekl, že Moskva doufá, že vyřeší spory se Spojenými státy: „Nemáme zájem o konfrontaci a nechceme to, zvláště s takovou globální mocností jako Spojené státy americké".

Současně označil americkou politiku sankcí proti Rusku za destruktivní.

V rozhovoru s zákonodárci v hlavním městě Ruska dodal, že se úspěšně testuje křídlatá raketa s jaderným pohonným systémem „Burevestnik“ a také podvodní zařízení bez posádky s jaderným pohonným systémem „Poseidon“.

Putin se ve své výroční zprávě také zabýval řadou veřejných otázek, které slibovaly zvýšení sociálních plateb, rozvoj vzdělávání a zdravotní péče a odstranění toxických skládek z měst (ve skutečnosti to bylo hlavní téma vystoupení ruského prezidenta - pozn. red.).

Zdůraznil, že Rusko potřebuje modernizovat infrastrukturu a uvedlo, že v příštích šesti letech bude v celé zemi zrekonstruováno více než 60 letišť.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)