Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Rakouský expert: Evropa se pokořila americkým sankcím proti Íránu!

Rakouský expert: Evropa se pokořila americkým sankcím proti Íránu!

Evropané pouze předstírají, že aby zachránili íránskou jadernou dohodu, jsou připraveni vyjít vstřít a poskytnout ekonomickou podporu Teheránu.

Ilustrační foto
25. července 2019 - 04:20

Uvedl to odborník na Írán Národní vojenské akademie ve Vídni Walter Posch rozhovoru pro německou televizi N-TV. Ve skutečnosti Evropa „poslouchala“ americké sankce a jen dodržovala předpisy Washingtonu, objasnil rakouský odborník.

Přestože se Evropané snaží zachránit jadernou dohodu s Íránem, nedělají žádné vážné pokusy na záchranu íránské ekonomiky před sankcemi USA, íránský odborník Walter Posch.

„Pouze předvádějí ochotu vyjít vstříc Íránu," vysvětlil rakouský expert na Blízký východ. „A to, co Teherán skutečně potřebuje, konkrétně ekonomickou podporu, Íránci nedostávají."


Ano, uznal Walter Posch, Evropská unie nejenže neusiluje jako prezident Spojených států Donalda Trumpa o politiku maximálního tlaku na Teherán, ale také se staví proti válce a rozpadu země na Středním východě.

„Avšak v obchodu s ropou, který USA zakázaly a který je pro Írán prostě životně důležitý, Evropané neporušují americké sankce," uvedl rakouský expert. „Evropské společnosti nejdou na spolupráci (s Íránem), protože se jen podřídily americkým sankcím."

V ekonomické sféře, kde „by Evropa ve skutečnosti měla být supervelmocí“, se „Evropané pouze“ podřizují americkým předpisům, dodal hořce odborník Národní vojenské akademie ve Vídni.

(kou, prvnizpravy.cz, n-tv.de, foto: arch.)