Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

Reakce Ruska na americkou základnu v Polsku: Zaměříme své zbraně!

Reakce Ruska na americkou základnu v Polsku: Zaměříme své zbraně!

Rusko znovu změní zaměření obranných prostředků, aby lokalizovalo novou hrozbu v případě, že bude vytvořena americká vojenská základna v Polsku.

Ruský raketový systém "Iskander-M"
21. listopadu 2018 - 11:05

Uvedl to pro agenturu RIA Novosti Franc Klincevič, člen Výboru pro obranu a bezpečnost Rady federace.

V úterý polský ministr obrany Mariusz Blaszczak oznámil v polském rozhlasu, že vytvoření americké vojenské základny v Polsku (Fort-Trump) je vyřešenou záležitostí.

„Rusko má dostatečně rozsáhlý vojenský potenciál, velmi přesné zbraně s dlouhým doletem a skutečnost, že pokud bude vytvořena taková základna, dojde k opětovnému zaměření, aby bylo možné tuto hrozbu lokalizovat, to je zřejmé, jasně vnímáme tuto základnu jako očividnou hrozbu," uvedl Klincevič.


Podle něj Rusko nemůže jednat jinak. „Vzhledem k tomu, že takové nasazení amerického základny bude probíhat v blízkosti našich hranic a spojeneckého státu, nemáme právo na to nereagovat," konstatoval senátor.

Zdůraznil, že posilováním své vojenské přítomnosti ve východní Evropě, vytváření nových vojenských oblastí a základem Spojené státy již ani „nezakrývají" potřebou odrazit hrozbu z Íránu, jak tomu bylo předtím.

„Opakovaně jsme říkali, že populace zemí, kde se objeví americké základny, bude velmi vážně ohrožena, pokud budou z těchto základen podniknuty agresivní činy proti Rusku, a to bychom neměli zapomenout," dodal Klincevič.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)