Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Roberts: Sauron ve Washingtonu připravuje třetí světovou

Roberts: Sauron ve Washingtonu připravuje třetí světovou

Jeden z mých čtenářů se zeptal, proč nás neokonzervativci tlačí do jaderné války, v níž nemohou být vítězové. Pokud všichni zemřou, tak jaký to má smysl?

Paul Craig Roberts, americký politolog
8.květen 2017 - 10:15

Odpověď spočívá v tom, že neokonzervativci věří, že USA zvítězí. A možná, s nulovými ztrátami, varuje americký politolog Paul Craig Roberts.

Je to šílený plán: Washington obklíčí Rusko a Čínu protiraketovými základnami, aby vytvořil štít a  odrazil odvetný úder Ruska a Číny. Navíc na těchto amerických raketových základnách se tajně mohou umístit i útočné rakety s jadernými hlavicemi. To znamená, že čas rozhodování Ruska a Číny se zkrátí na pět minut a oběti Washingtonu buď nebudou mít čas se rozhodnout, nebo bude příliš krátký.

Neokonzervativci věří, že v důsledku prvního úderu Washingtonu budou škody Ruska a Číny na možnosti odvety tak velké, že se vlády obou zemí spíše vzdají, než by se odvážily odvetného úderu. Vedení Ruska a Číny dojdou k závěru, že poškozeným jaderným silám zůstane jen malá šance, aby část jejich mezikontinentálních balistických raket mohla překonat protiraketový štít Washingtonu, a že Spojené státy zůstaly prakticky nedotčeny. A slabá odveta ze strany Ruska a Číny vyvolá pouze druhou vlnu amerického jaderného útoku, který by zničil ruská a čínská města, zabil miliony a nechal obě země v troskách.

Stručně řečeno, američtí váleční štváči sázejí na to, že Rusko a Čína raději vzdají na milost vítězi, než aby riskovaly komplexní zničení. Podle Robertse neokonzervativci jako „síla Zla“ počítají s tím, že obě velmoci uznají americkou hegemonii.

Ve snaze zajistit spolehlivost, bezpečnost a ochranu své hegemonie, Washington pravděpodobně nařídí Rusku a Číně, aby odzbrojily.

Tento plán je plný rizik. Překalkulovanost je charakteristickým rysem jakékoliv války a bezohledný a nezodpovědný risk životů celého světa má jediný důvod – hegemonii Washingtonu, zdůraznil americký politolog.

Rusko: Kontrola ruských přístavů USA kvůli KLDR je vyhlášení války!
Daily Mail: Moskva vysvětlila Londýnu, čím skončí jeho první úder

Neokonzervativní plán navíc staví Evropu, Velkou Británii, Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii do vysokého rizika v případě, že se Rusko a Čína rozhodnou pro odvetu. Raketový štít Washingtonu nemůže ochránit Evropu před ruskými řízenými střelami s jadernými hlavicemi, nebo před vojensko-kosmickými silami Ruska. Takže Evropa přestane existovat. Čínská odveta  pravděpodobně bude mít dopad na Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii.

Naděje Rusů a ostatních rozumných lidí, je zajistit, aby vazalové Washingtonu pochopili, že riziku se mohou vyhnout, když odstraní základny USA. Evropským politikům by mělo být jasné, že jsou vtahováni do konfliktu s Ruskem.

Tento týden, velitel NATO řekl Kongresu Spojených států, že je třeba zvýšit finanční prostředky na vybudování vojenské přítomnosti (Spojených států) v Evropě, aby bylo možné čelit „ožívajícímu a obnovujícímu Rusku“.

Pojďme se podívat na to, co se rozumí pod pojmem „ožívající a obnovující se Rusko“. Tím se rozumí Rusko, které je silné a věří si natolik, že hájí své zájmy a zájmy svých spojenců. Jinými slovy, Rusko bylo schopno zabránit Obamově plánu na invazi do Sýrie a podníknou letecké údery na Írán, přičemž Rusko napomohlo syrské armádě porážet síly IS, které Obama a Hillary (Clintonová), nasměrovali na svržení Asada.

A toto Rusko je schopno zablokovat jednostrannou americkou akci proti některým jiným zemím.

Tato schopnost je výzvou neokonzervativní Wolfowitzova doktríně, která uvádí, že hlavním cílem americké zahraniční politiky je zabránit vzniku jakékoliv země, která by mohla být překážkou jednostranným krokům Washingtonu.

Během doby, kdy měli neokonzervativci „potěšení“ z války, která trvala 16 let, se Rusko a Čína se ukázaly jako překážka unilateralismu, v němž si ve Washingtonu libovali od rozpadu Sovětského svazu. A nyní se Washington snaží obnovit svou možnost zasahovat kdekoliv na světě, bez odporu jakékoliv jiné země. To ale vyžaduje, aby Rusko a Čína ustoupily a odstoupily.

Chystá se Rusko a Čína vzdát a stáhnout? Možná. Ale já bych na to nesázel život celé planety, zdůrazňuje Roberts. Vedoucí představitelé těchto zemích mají morálku a svědomí, které zcela absentuje ve Washingtonu. Můžeme předpokládat, že Rusko a Čína mohou obětovat svou suverenitu v zájmu života na Zemi. Ale ono svědomí je nabádá konfrontovat Zlo, které představuje Washington a aby samy se nakonec nestaly obětí tohoto Zla. „Proto si myslím, že Zlo, které vládne ve Washingtonu, DC, vede Spojené státy a jejich vazaly do úplného zničení,“ podtrhl Paul Roberts.

Poté, co Washington dal Rusku a Číně na vědomí, že Spojené státy mají úmyslu spustit náhlý útok jadernými střelami na tyto země, vznikla otázka: jak na něj zareaguje Rusko a Čína? Budou sedět a čekat na útok, nebo předjímat útok Washington k vlastnímu útoku?

Co byste dělali vy? Zachránili byste život planety, podlehli Zlu, nebo zničili Zlo? klade otázky Roberts.

„Za to, že píšu pravdu, bylo mé jména zaneseno do seznamu (zajímalo by mne, kdo to financuje) „proruského agenta“. Ve skutečnosti, jsem agent těch, kteří nesouhlasí s přáním Washingtonu využít jadernou válku s cílem vytvořit jeho nadvládu nad celým světem,“ poznamenal autor.

Ale pojďme se podívat, co to znamená být „ruský agent“.

To znamená, dodržovat mezinárodní právo, které Washington nedodržuje. To znamená, mít úctu k životu, kterou Washington nemá. To znamená respektovat národní zájmy ostatních zemí, které Washington nerespektuje. To znamená, reagovat na provokace diplomacií a vybízet ke spolupráci, což Washington nečiní. Ale dělá to Rusko. Je jasné, že „ruský agent“ - je morální člověk; ten, který chce zachovat život a národní identitu a důstojnost jiných lidí.

Ale Washington chce vymazat lidskou morálku a stát se vládcem planety. Není pochyb o tom, Washington - je Sauron (temný, démonický a pán zla v Tolkienově sériii Pán prstenů – pozn. red.). Jedinou důležitou otázkou je, zda existuje na světě Dobro, které bude čelit washingtonskému zlu a porazí ho, uzavřel Roberts..

(kou, prvnizpravy.cz, paulcraigroberts.org, foto: arch.)