Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Rovnováha v EU: Němci, Belgičan, Holanďan, Španěl, Francouzka..

Rovnováha v EU: Němci, Belgičan, Holanďan, Španěl, Francouzka..

Cítíte tu kosmickou geografickou vyváženost, přátelé. To je naprostá magická rovnováha, píše na facebooku slovenský poslanec Ĺuboš Blaha.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
3. července 2019 - 06:20

Promysleli to do každého puntíku. Hlavní trojka bude Němec, Němka, Belgičan. Já jen, že tam mohli dát i někoho za západních států, takto to vypadá jako „východní válec“, paroduje Blaha.

„Všimněte si, jak se to hemží politiky z postkomunistických států. Zastoupena je celá střední Evropa, i severské a jižní státy. No prostě bravo! Perfektní!, „ zdůrazňuje Blaha.

Je to potvrzené: Neoliberálové ovládli EVROPU!

Ale vážně: kdyby tam nebyl Michel, tak si vlastně unii kompletně rozebrali Němci. Z hlediska ideologie je to ještě šílenější: neexistuje radikálnější neoliberální pravičák než Michel. To je něco jako holohlavý Martin Poliačik (slovenský poslanec), ale Michel navíc se ještě i velmi zvysoka dívá na střední Evropu.

Von der Leyenová je prý nejslabší ministryně v německé vládě, je silně protiruská a pravicová. Borrell je prakticky Mogheriniová v kalhotách. Znám ho osobně: dodnes nevydýchal náš kritický postoj k migraci.


Nikdo z Východu, jen Západ!

Na čele Evropy jsou výlučně zápaďáci. Všichni ze starých členských států. A hlavně zakládající šestka (Německo, Francie, Benelux). Silnou převahu mají Němci.

Toto je facka pro střední a východní Evropu. A jasný signál, že Němci se s tím už nechtějí párat - už žádné loutky z Lucemburska či Polska. Žádné menší státy. Žádná regionální vyváženost. Nic. Deutschland. Nur Deutschland.Mináč nás varoval

Já jen, že Batka Mináč nás varoval. Málokterý levicový intelektuál mě ovlivnil více než on. A víte, co Vladimír Mináč napsal ještě na začátku 90.let?

„Německá banka a velké německé nadnárodní společnosti dobývají ztracená území, krajinu za krajinou, banku za bankou, výrobní kapacitu za výrobní kapacitou. Znovu nejde o to, jaká bude Evropa: jde o to, čí bude! "

A jako přbité: „Evropa bude nadnárodní. Nad všemi národy budou Němci. "

„Unii ovládli Němci a liberálové. Kompletně. Sorry, ale já tomu tleskat nehodlám,“ končí příspěvek Luboš Blaha.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)