Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Rozzuřený poslanec: 400 tisíc dolarů za setkání Klimkina s Trumpem!

Rozzuřený poslanec: 400 tisíc dolarů za setkání Klimkina s Trumpem!

Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Andrej Artemenko rozčíleně tvrdí, že Kyjev zaplatil 400 tisíc dolarů za setkání ukrajinské delegace s vrcholným vedením USA.

Ministr Klimkin u prezidenta Trumpa celých 6 minut
13.květen 2017 - 04:20

„Během setkání ukrajinská strana zaplatila známé americké lobbistické firmě ukradené peníze ukrajinským daňovým poplatníkům, ukrajinskému lidu ve výši 400 tisíc dolarů,“ napsal Artemenko na své stránce na Facebooku.

Podle něj se informace o tom objeví za půl roku v oficiálních zdrojích amerického ministerstva spravedlnosti, v souladu se zákonem Spojených států.

Navíc Artemenko tvrdí, že se se setkáním ukrajinské delegace s Trumpem a Pencem vůbec nepočítalo, ale došlo k ní pouze jako „kompenzace setkání prezidenta Trumpa s ministrem Lavrovem a velvyslancem Kisljakem, které se konalo o den dříve“.

Strana.ua: Zatímco Trump hovořil s Lavrovem, Ukrajina „čekala na chodbě"

Poslanec dodal, že iniciátorem schůzky byl Bílý dům, a trvala šest minut, a to jen v podstatě aby se stačily naaranžovat protokolární fotografie.

Včera Trump přijal ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina a velvyslance Čalova v Bílém domě. Klimkin také jednal s viceprezidentem Michaelem Pencem, tématem jednání byla situace na Donbasu. V Kyjevě setkání označili za „silný signál podpory“.

Artemenko ve svém vyjádření označil ukrajinského velvyslance, který nadšeně interpetoval schůzku, jako trojnásobného „lháře“. Připomněl Klimkinovi a Čalovi, že ještě nedávno vrhali na Trumpa „kýble špíny“, nechtěli se s ním sejít, a předpokládali, že všechny problémy vyřešili podporou Hillary Clintonové.

Rozuřený poslanec jim doporučil co nejdříve získali pasy Ruské federace, odevzdali Rusům vše, co nakradli, aby si zachránili život někde na okraji ruského impéria. „Ukrajinský lid vám to neodpustí. A Janukovyč bude řvát smíchy při pohledu na váš konec.... ,“ dodal Artemenko.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí odmítlo, že by se setkání Klimkina s Trumpem uskutečnilo na základě lobbistické operace.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: facebook)