Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Ruská obrana: Zničeno sedm letadel v Hmeyminu? To je lež!

Ruská obrana: Zničeno sedm letadel v Hmeyminu? To je lež!

Ruské ministerstvo obrany ostře odmítlo zprávy v médiích o údajném „zničení" sedmi ruských vojenských letadel při ostřelování militantmi letecké základny Hmeymim v Sýrii.

Ruská letecká základna v Hmeyminu
4. ledna 2018 - 10:10

Zároveň ministerstvo obrany oznámilo úmrtí dvou vojáků během minometného bombardování základy islámskými militanty, uvedl ruský deník „Vzgjad“.

„Tvrzení Kommersantu o údajné „faktické destrukci“ sedmi ruských vojenských letadel na letecké základně Hmeymim jsou lživé,“ citovala RIA Novosti“ prohlášení ministerstva obrany.


Resort dodal, že ruská letecká skupina v Sýrii je ve stavu bojové pohotovosti a nadále plní všechny úkoly v plném rozsahu.

Předtím deník „Kommersant“ uvedl, že 31.prosince 2017 byla leteck základna Hmeymimu v Latakii údajně vystaveny minometné palbě ze strany militantů. V důsledku toho, jak tvrdila publikace, bylo zničeno sedm ruských vojenských letadel, sklad munice; více než deset lidí bylo zraněno.

Později se na ruských sociálních sítích objevily fotografie několika vážně poškozených vojenských letounů, údajně pořízených právě na základně Hmeymin.


Ministerstvo obrany přičemž připustilo, že 31. prosince „s nástupem noci“ byl Hmeymim „podroben náhlému minometnému útoku mobilní skupiny bojovníků“. V důsledku ostřelování byli zabiti dva vojáci.

Syrské bezpečnostní struktury se v současné době zabývají hledáním a ničením militantů, kteří se zůčastnili útoku. Dále se zvyšuje bezpečnostní režim na území sousedících s leteckou základnou.

(kou, prvnizpravy.cz, vz.ru, foto: arch.)