Svátek má: Nina

Zprávy

Velikost textu:

Ruská PVO na Dálném východě je uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti

Ruská PVO na Dálném východě je uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti

V souvislosti s další severokorejskou raketovou zkouškou byla uvedena ruská protivzdušná obrana do nejvyššího stavu pohotovosti, oznámil  předseda výboru Rady federace Viktor Ozerov.

Ilustrační foto
29.duben 2017 - 09:15

„Rusko velmi pozorně sleduje, co se děje v Severní Koreji. Ruská vzdušná obrana na Dálném východě je uvedena do  stavu nejvyšší pohotovosti. Monitorujeme  vzdušný  prostor, který je pod kontrolou ruského letectva,“ uvedl pro RIA Novosti Ozerov.

Poznamenal, že v Rusku jsou si vědomi té skutečnosti, že severokorejské rakety nejsou zatím namířeny proti Rusku.

„Ale na druhou stranu, technika je technika, a naši vojáci dělají vše, co je v jejich silách, aby v případě vzniku mimořádné situace zabránili náhodnému zasažení raketou území Ruska,“ řekl předseda výboru Rady federace.

Nový severokorejský pokus,  třetí v řadě v dubnu,  může urychlit zavedení nových sankcí proti Severní Koreji, píše se v médiích. Washington opakovaně zdůraznil, že politika strategické trpělivosti vůči KLDR končí.

USA: Test mezikontinentální rakety na pozadí severokorejské krize!

Hrozba roste
Navzdory tomu, že odpálení rakety  selhalo, ve Spojených státech a dalších zemích jsou vážně znepokojeni vývojem severokorejského vojenského průmyslu. V rozhovoru pro CNN šéf ministerstva pro vnitřní bezpečnost John F.Kelly řekl, že Severní Korea bude brzy schopna vyvinout mezikontinentální balistickou střelu, se kterou mohou zahájit jaderný útok na území Spojených států.

(rp,prvnizpravy.cz,rt,foto:arch.)