Svátek má: Vítězslav

Zprávy

Velikost textu:

Ruská stíhačka páté generace dostala název Su-57!

Ruská stíhačka páté generace dostala název Su-57!

Ruská stíhačka páté generace T-50 získala označení Su-57. Uvedl to velitel ruských leteckých sil generálplukovník Viktor Bondarev.

Ruská stíhačka páté generace Su-57
12. srpna 2017 - 10:15

„Bylo rozhodnuto, že letoun dostal své jméno jako dítě po porodu – Su-57 – tak ho nyní budeme označovat,“ řekl Bondarev v rozhovoru pro televizní kanál  „Hvězda“, informoval list Izvestija..

O technických charakteristikách letadla je málo známo, protože většina informací je tajná, ale již bylo uvedeno, že je vybaveno nejnovější palubní elektronikou, radarem, a trupem vytvořeným s využitím kompozitních materiálů. Je také známo, že její piloti budou používat nové letecké kombinézy a speciální přilby.

Ruská stíhačka páté generace se stane „zabijákem lodí“!

Ruská stíhačka má být přímým konkurentem amerických bitevniků F-22 a F-35.

Už dříve některá média uvedla, že nový bitevnik bude znám jako Su-57. Byl vyvinut v konstrukční kanceláři Suchoj v rámci projektu „Suchoj PAK FA“ (T-50). Práce na novém letounu začala v roce 2002. První let T-50 se konal 29. ledna 2010, a následující rok v průběhu letových zkoušek letoun překonal zvukovou bariéru.


Na vojenském veletrhu MAKS-2017 vedoucí Spojené letecké konstrukční kanceláře Jurij Sljusar oznámil dokončení první fáze zkušebních testů letounu. Počáteční serie 12 kusů bitevniků bude armádě předána v roce 2019.

(kou, prvnizpravy.cz. iz.ru, foto: arch.)