Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Čekáme od USA vysvětlení, s kým bojuje americká armáda v Sýrii!

Rusko: Čekáme od USA vysvětlení, s kým bojuje americká armáda v Sýrii!

Rusko dosud neobdrželo odpověď na otázku, s kým a proti komu bojují v Sýrii americké speciální síly, sdělil zástupce ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Igor Konašenkov, zástupce ruského MO
27. září 2017 - 04:20

„Obracím vaši pozornost na to, že na fotografiích opěrných bodů IS, obsazených speciálními jednotkami americké armády, nejsou žádné stopy po střetech, žádné krátery od úderů dělostřelectva nebo letecké munice a navíc, jak vidíte, není zde elementární ochrana, a zvláště obrana,“ uvedl.

Konašenkov poznamenal, že s ohledem na dva roky bojových zkušeností získaných ruskými vojenskými silami pro zvláštní operace v týlu teroristů „Islámského státu“, „to vše vyvolává otázky: s kým a proti komu bojují americké speciální síly v Sýrii“.


„K této otázce jsme nedostali jsme žádné jasné vysvětlení," dodal mluvčí ruského ministerstva obrany.

Krátce před tímto prohlášením ruské ministerstvo obrany obvinilo Spojené státy, že spolupracuje s teroristy „Islámského státu“, neboť americké speciální síly zajišťují bezproblémový průchod bojovníkům „Syrských demokratických sil“ (SDS) přes území kontrolovaných teroristy IS.


Jedná se především o oblasti provincie Deir az Zour, kde došlo k ostřelování syrské armády včetně ruských speciálních sil jednotkami SDS, které jsou podporovány Američany.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)