Svátek má: Martina

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Na řídící centra USA se pak snese 40 raket „Zirkon“!

Rusko: Na řídící centra USA se pak snese 40 raket „Zirkon“!

Hyperzvukové střely „Zirkon“ z ruských lodí zaručují, že zaútočí na cíle do pěti minut na vzdálenost 500 kilometrů od pobřeží, uvedl ruský kontraadmirál ve výslužbě Vsevolod Chmyrov.

Hyperzvuková raketa "Zirkon"
22. února 2019 - 10:15

Vysvětlil, že během této doby je možné detekovat tyto střely letící směrem k cíli, ale nelze je sestřelit.

„Takový hypersonický systém, jako je „Zirkon“, prakticky pronikne jakoukoli protiraketovou obranu. Proti němu nexistuje žádná obrana," poznamenal kontraadmirál.


Jak Chmyrov připomněl, Spojené státy nasadily instalace Mk41 v Rumunsku, které jsou přizpůsobeny k tomu, aby spustili křídlaté rakety Tomahawk. Podle kontraadmirála budou naváděny z řídících středisek v Severní Americe.

Washington se domnívá, že tato střediska budou kvůli své vzdálenosti od Ruska nadále nepřístupná pro zbraně na dlouhé vzdálenosti, uvedl expert.

Putin varuje Spojené státy před nasazením raket v Evropě!


Podle něj však ruské lodě, které hlídkují v západním Atlantiku a ve východním Tichomoří, budou moci na tato střediska okamžitě každá vypustit asi 40 námořních raket „Zirkon“.

Předtím ruský prezident Vladimir Putin ve zprávě pro Federální shromáždění řekl, že nová ruská hypersonická námořní raketa „Zircon“ bude mít rychlost devět machů a dolet více než tisíc kilometrů. Jsou jimi vyzbrojená povrchová plavidla a ponorky, tak i budoucí zařízení, která jsou ve výstavbě.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)