Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: NATO pod rouškou cvičení, soustřeďuje vojáky u ruských hranic!

Rusko: NATO pod rouškou cvičení, soustřeďuje vojáky u ruských hranic!

NATO, pod rouškou cvičení, soustřeďuje jednotky v zemích hraničících s Ruskem, uvedl náměstek ruského ministra obrany plukovník Alexander Fomin.

Americké protiletadlové systémy
1. listopadu 2018 - 10:15

„Země NATO se vyzbrojí, pod maskou cvičení jsou vojska, těžká a obrněná vozidla soustředěna v pobaltských zemích, v Polsku a dalších zemích," řekl Fomin novinářům. Podle něj se síly zvyšují, včetně těch zemí NATO, které v Rusku hodně dluží.

„Za Polsko jsme dali více než 600 tisíc životů a nyní je hlavním iniciátorem celé Polsko: na jejím území jsou připraveny již tři velení k otevření základny," uvedl Fomin.


Dříve mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že NATO pokračuje v důsledném přesunu na východ, vojenská přítomnost se zvyšuje od Černého moře až k Baltskému moři. Podle ní se od října v pobaltských státech a na severu Evropy soustřeďuje řada sil a prostředků, které se účastní řady velkých vojenských cvičení aliance, které doplňují spojení již rozvinutá v zemích východního boku NATO. Takové akce zemí aliance „objektivně vedou k militarizaci regionu, vytvářejí nová rizika a zvyšují míru vojensko-politické konfrontace", dodala Zacharová.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)