Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Nepřijatelná propaganda NATO k cvičení „Západ-2017"!

Rusko: Nepřijatelná propaganda NATO k cvičení „Západ-2017"!

Ruský vyslanec při NATO Alexander Gruško uvedl v průběhu zasedání Rady NATO - Rusko (NRC), že ruská strana zdůraznila nepřijatelnost propagandy NATO k ruským cvičením a zejména „Západu-2017“.

Ilustrační foto
27. října 2017 - 11:04

„Poukázali jsme na nepřijatelnost propagandy, kterou rozpoutalo NATO kolem cvičení a vojenských aktivit Ruské federace. Především se jedná o cvičení „Západ -2017“, které byly předmětem nebývalého propagandistického útoku. Dobře si pamatujete, co se psalo v západním tisku, co se vyhlašovalo vůdci některých zemí NATO: že je to příprava na invazi do pobaltských států, plány na dobytí Ukrajiny, a že vlastně ruská vojska vstoupí do Běloruska a že ho neopustí, a navždy tam zůstanou," připomněl Gruško.


Současně poznamenal, že po ukončení manévrů nejsou v Bělorusku žádné ruské jednotky, zatímco se počet amerických vojsk v Polsku zvýšil.

„Přičemž ve stejné době pod kouřovou clonou démonizace manévrů „Západ-2017 „tak nějak bez povšimnutí prohlěhly cvičení Aurora ve Švédsku a manévry Dragon v Polsku,“ poukázal Gruško.


Předtím ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že západní reakce na společné rusko-běloruské manévry „Západ-2017“ je pokračováním ideologického útoku. Nicméně představitelé NATO na Radě znovu obvinili Rusko, že zatajilo skutečné počty vojáků na cvičení Západ-2017

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)