Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii!

Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii!

Koalice vedená Spojenými státy i nadále spolupracuje se zbytky teroristů v Sýrii, a to navzdory prohlášení o snaze zbavit se „Islámského státu“.

Základ "Nové syrské armády"?
17. prosince 2017 - 04:20

Američtí instruktoři cvičí ozbrojence v uprchlickém táboře v provincii El Hasek, aby je později použili proti vládním jednotkám, uvedlo ruské Centrum pro usmíření válčících stran v Sýrii, informuje RIA Novosti.

Jedná se údajně o tábor, který se nachází 20 kilometrů severovýchodně od města Jisr al-Šaddadi, který opouštějí uprchlíci odcházející do svých domovů a právě o jejich výpovědi se zpráva opírá.

„Pod vedením instruktorů amerických speciálních sil vytvářejí z nesourodých skupin militantů ve školicím středisku se u uprchlického tábora nové milice, známé jako „Nová syrská armáda“, uvádí se ve zprávě Cetra pro usmíření.

Podle uprchlíků využívá mezinárodní koalice vedená Spojenými státy už půl roku toto „předmostí" pro školení militantů.

Nyní je tam asi 750 lidí z „Islámského státu“ a „Džebhat an-Nusra“, kteří uprchli z Rakky, Deir az-Zouru, Al Bukemalyje, a z východního břehu Eufratu.


Hlavní páteř tvoří více než 400 teroristů „Islámského státu", který byl v říjnu s podporou Spojených států evakuován z Rakky.

Podle očitých svědků americká armáda oznámila, že po výcvikovém kurzu budou tyto útvary přesunuty na jih, aby bojovaly proti syrské vládní armádě.


Ruské ministerstvo obrany si poslední dobou stěžuje, že letouny mezinárodní koalice vedené USA několikrát zabraánily útokům ruských stíhaček na pozice teroristů IS.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)