Svátek má: Tereza

Zprávy

Velikost textu:

Rusko otestovalo novou raketu na obranu Moskvy!

Rusko otestovalo novou raketu na obranu Moskvy!

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo na YouTube video testu nového modernizovaného systému protiraketové obrany.

Test nové protiraketové obrany
24. listopadu 2017 - 11:05

Zkoušky se konaly na polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu, protiraketová střela úspěšně zasáhla konvenční cíl.

Systém protiraketové obrany je součástí ruských vzdušně-komických sil. Chrání Moskvu před údery ze vzduchu a je vybaven varovným systémem před útokem raket a kontroly vesmíru.

V současné době je za obranu hlavního města  zodpovědný protiraketový obranný systém A-135. Jeho vývoj začal v roce 1971 a první odpaly se uskutečnily v roce 1979. A-135 se skládá z radarové stanice "Don-2N" v moskevské oblasti Sofrino, řídící a řídícího bodu 5K80 v Puškinu a několika odpalovacích komplexů vybavených interceptory 53T6 krátkého dosahu.


V roce 2014 začalo testování protiraketového systému nového systému A-235.

V lednu velení vzdušných sil informovalo, že během dvou nebo tří let bude testována nová antibalistická raketa krátkého dosahu. Podle vedoucího oddělení bojových algoritmů a programů protiraketové obrany plukovníka Ildara Tagijeva se počet startů v Sary-Šaganu v nadcházejících letech několikrát zvýší.


Podle Tagijeva nemají ruské protiraketové systémy ve světě žádnou analogii. Moskva je také patrně jako jediné hlavní město na planetě plně chráněno před raketovým útokem.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: repro video ruské mo)