Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Rusko označilo EU za jednoho z lídrů porušování lidských práv!

Rusko označilo EU za jednoho z lídrů porušování lidských práv!

V závažnosti a rozsahu porušování lidských práv se Evropská unie v posledních letech stala jedním z lídrů.

Masakr v podpáleném Domě odborů v Oděse v roce 2014
28. října 2017 - 10:10

Prohlásil to komisař pro lidská práva, demokracie a právního státu ruského ministerstva zahraničí Anatolij Viktorov v komentáři k výroční zprávě EU o lidských právech.

„Jako součást závažnosti a rozsahu porušování lidských práv se Evropská unie v posledních letech, bohužel, se stala jedním z lídrů. Na konkrétních příkladech v této souvislosti to Ruská federace a mezinárodní komunity pro lidská práva ukazují téměř na denně,“ cituje slova Viktorova RIA Novosti.

Podle něj Rusko očekává, že „Brusel zintenzívní své úsilí tímto směrem". Zároveň obvinil EU z utajování porušování lidských práv na Ukrajině.

EU i nadále přehlíží porušování lidských práv na Ukrajině, a odpovědnost za ponižující situaci v této oblasti je ve skutečnosti kladeno na Rusko, řekl komisař.


„Dalším významným prvkem: zodpovědnost za ponižující situaci v oblasti lidských práv na Ukrajině je ve skutečnosti kladena na Rusko, což znamená v tomto případě, podle našeho názoru, že je nepřijatelné, aby si zpráva činila nárok na objektivitu - je pokračováním mlčení ve velkém měřítku vůči hrubému porušování lidských práv na Ukrajině a absencí výzvy k nápravě této situace," zdůraznil.

Jako příklad uvedl za mlčenlivého souhlasu EU „zmrazené“ vyšetřování událostí, které vedly k četným obětem podpáleného Domu odborových svazů v Oděse a „činnost odstřelovačů“ na Majdanu. Podle něj obsah zprávy potvrdil, že ke „zmrazení“ došlo za souhlasu EU.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)