Svátek má: Oto

Zprávy

Velikost textu:

Rusko požádalo USA o objasnění možné přepravy IS do Afghánistánu!

Rusko požádalo USA o objasnění možné přepravy IS do Afghánistánu!

Rusko požádalo Spojené státy o vysvětlení možné přepravy militantů teroristické skupiny „Islámského státu“ ze Sýrie do Iráku a Afghánistánu.

Ilustrační foto
18. října 2018 - 11:04

V rozhovoru s RT France, Le Figaro a Paris Match, to řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Máme stále více faktů, že Američané přepravují igilovce ze Sýrie do Iráku a Afghánistánu. To jsou alarmující skutečnosti, požádali jsme příslušné mezinárodní struktury, zeptali se Američanů. To nás znepokojuje, zejména proto, že to zapadá do současných podezření mnoha analytiků, že chtějí změnit Afghánistán na novou základnu IS," zdůraznil.

Podle ministra, zejména militanti IS se „usazují na severu Afghánistánu"(což je mimochodem ta země, kde umírají čeští vojáci – pozn. red.).


„To je blízko Střední Asii, našim spojencům a strategickým partnerům. To je velmi vážná otázka a zajistíme, aby zde byla úplná jasnost," dodal.

Dříve Lavrov uvedl, že se Spojené státy pokoušejí využít sýrské území na východ od Eufratu, aby vytvořily tamní nezákonný kvazistát.

Je třeba dodat, že média nedávno napsala, že helikoptéry koalice pod vedením USA převezly ze syrské provincie Deir az-Zour několik teroristů „Islámského státu“.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)