Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Rusko rozmísťuje křídlaté rakety ve všech strategických směrech!

Rusko rozmísťuje křídlaté rakety ve všech strategických směrech!

V Rusku byly na každém strategickém směru umístěny skupiny nosičů řízených křídlatých raket s dalekým dosahem, jak vzdušné, námořní i pozemní.

Ilustrační foto
25. března 2018 - 07:05

Zvýšení kapacity vysoce přesných zbraní, který byl předložen ruským prezidentem Vladimirem Putinem Federálnímu shromáždění, umožní převést převážnou část strategického odstrašování z jaderné sféry na nejadernou, oznámil náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov.

Zkušenosti nedávných místních válek, zejména operací v Sýrii, daly nový impuls ke zlepšení komplexního systému zničení nepřítele, řekl na vojensko-praktické konferenci na Vojenské akademii generálního štábu. Pro zvýšení účinnosti komplexní obrany k zničení protiraketové nepřítele je zvláštní pozornost věnována vývoji přesných zbraní. Vytvoření ve strategických směrech skupiny nosičů střel s dlouhým doletem, jsou schopny, podle jeho slov, provádět zadržování v strategicky důležitých oblastech, uvedl ruský deník "Vesti".

Putin Západu: Nejednali jste, neposlouchali nás, nyní poslouchejte!


Aby se zajistila účinnost a kontinuita dopadu na nepřátele, vznikají průzkumně-úderné, průzkumně-palebné obrysy, uvedl Gerasimov. Integrace průzkumných a informačních systémů se systémy zbranňových druhů a bojových zbraní probíhá. Rovněž se vytváří automatický průzkumný a útočný systém.

Výsledkem je, že čas od průzkumu k zničení cíle by měl být, podle Gerasimova, 2-2,5krát kratší. V tomto případě se přesnost úderu zvýší 1,5-2 krát, uvedl deník.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti.ru, foto: arch.)