Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Syrští uprchlíci slouží jako „živý štít" základně USA v Et Tanfu!

Rusko: Syrští uprchlíci slouží jako „živý štít" základně USA v Et Tanfu!

V bezpečnostní oblasti v blízkosti americké základny Et Tanf v Sýrii je největší uprchlický tábor „Rukban“, který je v podstatě „lidským štítem“ americké základny.

Igor Konašenkov, zástupce ruského MO
7. října 2017 - 07:00

Prohlásil to mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

„Podle nejkonzervativnějších odhadů se zde současné době nachází více než 60 tisíc žen a děti z Rakky a Deir az-Zouru, k nimž Američané nepovolují humanitární konvoje syrské vlády, ani  Jordánska nebo OSN a dalších mezinárodních organizací. Uprchlíci „Rukbany“ jsou dnes ve skutečnosti rukojmí, ale spíše lidský štít americké základny,“ cituje RT prohlášení Konašenkova.

Poznamenal, že takové „ochranné" bariéry v Sýrii využívají také „ti, s nimiž tam (Spojené státy) přišly bojovat - teroristé".


„Černá díra“ americké základny

„Nelegální rozmístění v dubnu 2017 na vojenské základně u syrsko-jordánské hranice bylo veřejně odůvodněno USA „nutností provádět operace proti ISIL". Nicméně po šesti měsících existence základny není známo ani o jedné americké operaci proti ISIL,“ poukázal zástupce ruského ministerstva obrany

Podle něj Pentagon opakovaně uvedl, že „pod přikrytím taktických letadel se instruktoři z USA, Velké Británii a Norska se podílejí na přípravě bojovníků Svobodné syrské armády“.


„Ve skutečnosti se to stalo 100 kilometrovou „černou dírou" na syrsko-jordánské státní hranici. Ale místo Svobodné syrské armády jako čert z tabatěrky se odkut provádějí diverzní a teroristické útoky proti syrským silám a civilistům mobilní skupiny ISIL,“ uvedl Konašenkov.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)