Svátek má: Jana

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: USA připravují provokaci s "chemickým útokem" v Sýrii!

Rusko: USA připravují provokaci s "chemickým útokem" v Sýrii!

„Svobodná syrská armáda“ (SSA) a americké síly speciálních operací připravují provokaci za použití toxických látek v provincii Deir az-Zour, varoval mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Ilustrační foto
12. června 2018 - 04:20

Podle něj byly tyto informace potvrzeny třemi nezávislými kanály.

Pro simulaci dalšího „chemického útoku režimu proti civilistům" bojovníci SSA přinesli do vesnice Chakl Al-Jafra láhve chlóru, uvedl Konašenkov.

Poznamenal, že zinscenovalý klip s „chemickým útokem“ bude důvodem vzdušných koaličních útoků na vládní cíle a odůvodněním útoků bojovníků na východním břehu řeky Eufratu.

„Ministerstvo obrany Ruska varuje před nepřípustností použití takových provokací k destabilizaci situace na území Sýrie," zdůraznil mluvčí.


Ze Sýrie pravidelně přiicházejí informace o přípravě provokací ze strany opozice.

Po provokaci s „použití“ chemických zbraní 4. dubna v Dúmě USA, Británie a Francie zahájily raketový útok na cíle v Sýrii, aniž by čekaly na vyšetřování specialistů OPCW.

Washington, Londýn a Paříž „označily" Damašek vinným, ačkoli o tom nebyl žádný důkaz. Všechny závěry byly založeny na videoklipech publikovaných internetovými zdroji věrných ozbrojené opozici, zejména pak tzv. "Bílých přileb".

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)