Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Rusko uvedlo, že se „Bílé přilby" již připravují na provokaci v Sýrii!

Rusko uvedlo, že se „Bílé přilby" již připravují na provokaci v Sýrii!

Po chemickém útoku v Sýrii se „maškara zachránců Bílých přileb“ již chystá natočit scény pro světový tisk, upozornil zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Ilustrační foto
27. srpna 2018 - 04:20

V první řadě tak mluvíme o médiích na Středním východě a v anglickojazyčných médiích, uvedl.

Ve vesnici Kafer-Zaita se skupina obyvatel připravuje na „úder" údajně „chemické munice" bombardováním syrských vládních sil, řekl ruský vojenský představitel. Podle něj byli lidé přivezeni ze severu provincie. Ti jsou instruováni pomocí takzvaných záchranářů „Bílých přileb".


Podle ruského ministerstva obrany má dojít k této provokaci v provincii Idlib během několika dnů. Podle obyvatel provincie, které sdělily informace ruskému Centru pro usmíření válčících stran, do města Habit, které se nachází v jižní části provincie dorazili angličtí odborníci k zinscenování chemického útoku pomocí raket naplněných chlorem. K úderu má dojít v lokalitě Kafer-Zaite, která se nachází šest mil jižně od Habitu. Následně mají být z útoku obviněny syrské vládní síly.

Konašenkov poznamenal, že vnější síly připravují velké provokace v Sýrii s použitím jedovatých látek. Zdůraznil, že se jedná o ostré zhoršení situace v regionu a narušení mírového procesu. Předtím ruské ministerstvo zahraničí v této souvislosti varovalo Spojené státy a její spojence před „neuváženým krokem“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)