Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Rusko varovalo Spojené státy: Dopadnete jako Sovětský svaz!

Rusko varovalo Spojené státy: Dopadnete jako Sovětský svaz!

Snaha USA zakázat „ruský stát videoobsah“ připomíná akce SSSR na zbavení lidí práva na jiný názor, a konec této politiky je znám, řekla členka zahraničního výboru ruské Dumy Jelena Paninová.

Odskáče si to CNN?
9. listopadu 2017 - 13:06

Americký Senát v dohodnutém návrhu rozpočtu na obranu na rok 2018 navrhuje zakázat možnost povinností distributorů z USA zahrnout do svých sítí „ruské státní videoobsahy" (tedy vysílání ruských státních televizí). Projekt byl navržen v souvislosti s tlakem na ruské sdělovací prostředky ve Spojených státech.

„Jako tehdy v Sovětském svazu, americké úřady zbavují svých lidí práva na alternativní pohled, nicméně to bude mít opačný účinek. Jak si pamatujeme, zákaz jiného úhlu pohledu v Sovětském svazu vedl k tomu, že lidé v noci poslouchali „Hlas Ameriky“ a jiné rozhlasové stanice a obcházeli „rušičky“ a zákazy. A i nyní se nepodaří utajit pravdu před americkým lidem, konec takové politiky je znám,“ řekla Panová RIA Novosti.


Ruské ministerstvo zahraničí k tomu prohlásilo, že rozpracovává zrcadlová opatření proti americkým médiím. A bude jednat podle vývoje situace.

V první řadě by problémy týkaly stanice CNN a dalších zahraničních televizí a novin, pracujících v Rusku.


Předseda výboru informační politiky Rady federace Alexej Puškov navrhuje, aby se „protiruským médiím“ pracujícím v Rusku zrušilo právo akreditace u ruských státních úřadů a institucí, zakázat jim rozhovory se státními činiteli a rovněž tak klást otázky na tiskových konferencích.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)