Svátek má: Tereza

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Vážně podezříváme britské tajné služby z "případu Skripal"!

Rusko: Vážně podezříváme britské tajné služby z "případu Skripal"!

Velvyslanec Ruska v Londýně Alexander Jakovenko na televizním kanálu NTV uvedl, že případ otravy bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala je provokací, kterou by mohly provést britské tajné služby.

Alexander Jakovenko, ruský velvyslanec v Londýně
2. dubna 2018 - 10:15

Podrážděné Rusko očividně přitvrzuje v případě otravy Skripala, a už bez obalu hovoří o zapojení britských tajných služeb, neboť na konci března mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharová ještě uváděla, že prokázat účast vedení Británie v tomto případě je obtížné, ale připustila, že britské zvláštní služby mohou být zapojeny do otravy v Salisbury.

„Máme velmi vážné podezření, že tato provokace byla provedena britskými tajnými službami. Odmítají s námi spolupracovat, nedostáváme žádné dokumenty. To nás ve skutečnosti vede k závěru, že je to provokace tajných služeb," uvedl Jakovenko.

Rusko začíná podezřívat britské tajné služby ve věci Skripal!

Podle něj je Spojené království v současné době v „obtížné pozici" kvůli odchodu země z Evropské unie.

„Pokud jste v Bruselu věnovali pozornost, tak když se přijímalo rozhodnutí ve věci Skripal, nebyl vůbec předmětem brexit. V té době byly uzavřeny velmi důležité dohody o dalších jednáních mezi Spojeným královstvím a zeměmi EU. To znamená, že se téma dostalo do stínu a Britové v tomto případě akceptovali téměř všechny podmínky Evropské unie," poznamenal.

Upozornil také, že po schválení koncepce národní bezpečnosti, nabrala britská strana kurz k vedení v otázce „zadržování“ Ruska.

„K zadržování Ruska potřebujete silnou provokaci. K podpoře tohoto postoje jak v parlamentu, tak lidu. A právě takovou divokou provokaci, s největší pravděpodobností uspořádali Britové, aby získali podporu parlamentu a lidu," dodal Jakovenko.

Předtím ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo řadu otázek pro Velkou Británii ohledně „vyfabrikovaného případu" Skripal.

(kou, prvnizpravy.cz, ntv.ru, foto: arch.)