Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Rusko zablokuje majetek stovek Ukrajinců, kteří poškozují Rusko!

Rusko zablokuje majetek stovek Ukrajinců, kteří poškozují Rusko!

Podle ruského premiéra Dmitrije Medveděva bude seznam protisankcí zahrnovat stovky ukrajinských občanů a právnických osob, jako reakce na ukrajinské sankce.

Dmitrij Medveděv, předseda ruské vlády
24. října 2018 - 04:20

Aktiva Ukrajinců, na které Rusko uzná za osoby, které zemi způsobují škody, budou zablokovány, informoval ruský premiér Dmitrij Medveděv.

„Mluvíme o blokování jejich majetku nacházející se na území Ruské federace.  Řeč jde o zákazu provádět s nimi jakékoliv akce,“ řekl Medveděv v odpovědi na otázku „Interfaxu“, jaká opatření plánuje Ruské federace přijmout v souvislosti s nepřátelskými akcemi Ukrajiny. Protisankce se netýkají Ukrajinců jako celku, zdůraznil.

Navíc, dodal premiér, „je to o zákazu převodu prostředků ze zdrojů umístěných na území Ruské federace". „Tím je míněn zákaz vývozu kapitálu," uvedl předseda vlády.


Medveděv zdůraznil, že seznamy lidí, kteří budou postiženi zvláštními ekonomickými opatřeními, budou zahrnovat stovky ukrajinských občanů. „Tyto seznamy se připravují. Mluvíme o fyzických osobách, a je pravděpodobné, že to budou stovky lidí, kteří svým jednáním způsobili újmu zájmům naší země,“ objasnil.

Předseda vlády upřesnil, že v těchto seznamech „zástupci obchodu a jiní lidé - to bude záviset na uvážení ruské strany ohledně návrhů, které sformuluje vláda".

Medveděv také zdůraznil, že „do seznamu budou zahrnuty ukrajinské společnosti, právnické osoby registrované podle ukrajinských zákonů, které jsou nějak pod kontrolou těch občanů, vůči nimž budou uloženy tyto sankce".


Předtím ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o zvláštních ekonomických opatřeních v souvislosti s nepřátelskými akcemi Ukrajiny. Zvláštní ekonomická opatření by měla jednat proti ukrajinským jednotlivcům a právnickým osobám. Zároveň vyhláška nařizuje vládě Ruské federace vypracovat seznam těchto osob, stejně jako samotný obsah „zvláštních opatření".

Poslední kapkou, která přetekla pohár trpělivosti ruské strany bylo byly sankce, které Ukrajina vyhlásila v září proti ruským podnikům „Ruské železnice Logistika“, „Promkompleksplast“ a „Gas-Holder“. Kromě toho se Ukrajina v srpnu připojila k rozhodnutí EU zahrnout šest ruských společností do seznamu sankcí v souvislosti s výstavbou Krymského mostu.


(kou, prvnizpravy.cz, interfax.ru, foto: arch.)