Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Že jsme chtěli "zverbovat" Trumpa? To je nesmysl a hloupost!

Rusko: Že jsme chtěli "zverbovat" Trumpa? To je nesmysl a hloupost!

Tvrzení, že se zástupci Ruska údajně pokusili zverbovat nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa je nesmysl a hloupost, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
13.leden 2017 - 22:03

Podle ministerstva jsou obvinění proti senátorovi Konstantinu Kosačevovi nepodložená a naznačují, že autoři dokumentu nerozumí tomu, co říkají.

„Konstantin Kosačev, který byl řadu let předsedou Výboru pro zahraniční věci, nyní senátor, dříve stál v čele Rossotrudnichestva - říká, že by on rekrutoval Trumpa je nějaký nesmysl a hloupost," konstatovala Zacharová.

CNN: Sběr kompromateriálů na Trumpa financovali jeho soupeři!

Předtím portál Buzzfeed zveřejnil zprávu o tom, že se právník Donalda Trumpa Michael Cohen setkal s představiteli Kremlu v srpnu 2016 v Praze. Podle tvůrců dokumentu, organizoval setkání zasedání předseda výboru Rady Federace, Konstantin Kosačev, kterého autoři nazvali členem Státní dumy.

Sám Konstantin Kosačev řekl, že zpráva o „náboru" Trumpa je zfabrikována provokatéry, kteří nemají informace. Podle senátora, nezná právníka Cohena a dokonce ani o něm nikdy neslyšel, a v Praze byl naposled nejméně před pěti lety.


Podle zpráv z médií, byl autorem zprávy bývalý britský zpravodajský důstojník Christopher Steele. Dokument tvrdí, že ruské zvláštní služby údajně sbíraly na Trumpa kompromitující materiály.

Ve středu mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, novinářům řekl, že zprávy o tom, že Rusko má údajně „kompromitující informace" na Trumpa jsou „absolutní kachnou, absolutním falzifikátem a absolutním nesmyslem". Podle Peskova jde o „zřejmý pokus o poškození" vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)