Svátek má: Oto

Zprávy

Velikost textu:

Ruský tisk: Zaútočí-li USA, zbude z nich kanál mezi Mexikem a Kanadou!

Ruský tisk: Zaútočí-li USA, zbude z nich kanál mezi Mexikem a Kanadou!

Ruský tisk neobyčejně ostře a podrážděně ragoval na prohlášení generála Johna Hytena. Většinou pak tuto reakci vkládají do úst oslovených vojenských odborníků.

Hyperzvuková raketa z projevu Putina
11. března 2018 - 04:20

Spojené státy, bez ohledu na různá prohlášení Pentagonu, se neodváží Rusko napadnout ponorkami, neboť v odvetu se změní na „kanál mezi Kanadou a Mexikem“, varoval vojenský expert Viktor Litovkin pro ruský portál rueconomics.ru.

Odborník se vyjádřil k prohlášení amerického generála Johna Hytena, který stojí v čele strategického velení amerických ozbrojených sil. Hyten oznámil, že Rusko neví, kde se nacházejí americké strategické ponorky, které jsou připraveny k útoku na Ruskou federace a zemi „zničí“.

Kdo komu vyhrožuje? Pentagon: Můžeme zničit Rusko ponorkami!

Litovkin potvrdil, že umístění amerických strategických jaderných ponorek zůstává neznámý, ale Moskva má představu o oblastech, za které nese odpovědnost každá ponorka, a může rychle přijmout protiopatření, pokud to bude nutné. Podle odborníka mohou USA skutečně způsobit těžké škody Rusku, ale za těmito útoky bude okamžitě následovat ničivá reakce, která doslova setře USA z mapy.„Úder vytvoří kanál mezi Kanadou a Mexikem a američtí generálové by to měli chápat,“ zdůraznil.

Odborník je přesvědčen o tom, že se Spojené státy, navzdory všem prohlášením Pentagonu, „neodváží“ zaútočit na Rusko, protože vědí, co by to znamenalo pro samotnou Ameriku. Prohlášení generála Hytena považuje Litovkin za projev „věčné arogance“ Washingtonu a jeho neschopnosti vést dialog na principu rovnosti. „Nejsou schopni se domluvit, ale my je k tomu přimějeme,“ řekl.


Prohlášení generála Hytena bylo provedeno v reakci na zprávu z ruského prezidenta Vladimira Putina, během kterého ruský vůdce mluvil o nejnovějších zbraních, a to i takových, vůči nimž USA nemají žádné prostředky k obraně. Putin zdůraznil, že Rusko nevyhrožuje, ale připomíná jen možné důsledky agrese a vyzývá k dialogu se slovy: „S námi nikdo nechtěl mluvit, nikdo neposlouchal, teď poslouchejte“.

(kou, prvnizpravy.cz, rueconomics.ru, foto: arch.)