Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Salvini obvinil Francii ze zločinu proti Itálii kvůli migrantům!

Salvini obvinil Francii ze zločinu proti Itálii kvůli migrantům!

Šéf italského ministerstva vnitra Matteo Salvini uvedl, že francouzské četnictvo, které ponechalo dva migranty v italském lese, se dopustilo „bezprecedentního zločinu" proti Itálii.

Matteo Salvini, italský ministr vnitra
17. října 2018 - 10:15

Napsal to na své stránce na Facebooku.

„Co se stalo v Claviere je bezprecedentní zločin proti naší zemi," napsal a vyzval OSN a EU, aby vyhodnotily činnost policistů, kteří ponechali bez pomoci lidi v izolované oblasti.

Reakce Salvini souvisí s tím, že předtím auto francouzského četnictva opustilo dva africké migranty v lese v Itálii v blízkosti hraničního města Claviere.

Prefekt francouzského oddělení Hautes-Alpes, Cécile Bigot-Dekeise, později litovala toho, co se stalo, a označila incident za omyl.


„Proč je ponechali? Je normální, že civilizovaná Paříž odhodí lidi v lese? Proč Francouzi mluví o „četnících, kteří neznali cestu", když se jejich dodávka vysokou rychlostí a bez váhání vrátila do své země ... Pan Macron nemůže předstírat, že se nic nestalo. Nepřijmeme omluvu," zdůraznil italský ministr vnitra.

V červnu mluvčí francouské vlády řekl, že lídr země Emmanuel Macron považuje odmítnutí Itálie vzít loď s migranty za „cynické a nezodpovědné“. Očividně si to Salvini zapamatoval a nyní to s chutí „civilizované“ Paříži vrací.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)