Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Savčenková: Chtěli mě zabít na příkaz Porošenkovy administrativy!

Savčenková: Chtěli mě zabít na příkaz Porošenkovy administrativy!

Nadežda Savčenková uvedla, že ji chtěli třikrát zabít a také vyprovokovat k teroristickému činu. Jak uvedly zptávy „1+1", podle političky, stojí za tím lídé z prezidentské administrativy Petro Porošenka.

Naděžda Savčenková, poslankyně Nejvyšší rady
22. března 2018 - 10:15

Naděždu Savčenkovou chtěli třikrát zabít a vyprovokovat ji k teroristickému útoku. Uvedla to na schůzi v parlamentu a dodala, že nejenže unikla smrti, ale hrála s provokatéry, aby zkontrolovala reakci úřadů a společnosti. Takovým způsobe, jak poslankyně řekla, záměrně vytvořila surrealismus.

Savčenková objasnila, že pokyny pro její likvidaci přišly z prezidentské administrativy, a přiznala, že byla zapojena do vývozu zbraní z „okupovaného území“, a že vedla rozhovory o organizaci teroristickém útoku, ale to označila za svojí vlastní speciální operaci.

Hrdinku Ukrajiny Savčenkovou zařadili mezi nepřátele země!

GPU podezřívá Savčenkovou z přípravy teroristického útoku proti Nejvyšší radě. Později se objevil text návrhu přivést Savčenkou k trestní odpovědnosti. Dokument byl zveřejněn na Facebooku poslancem Antonem Geraščenkem. Text uvádí, že Savčenková rovněž připravovala svržení ústavního systému a atentáty na prezidenta a další činitele.
 
Otázkou zrušení její imunity se budou zabývat ve výboru a poté ji posoudí i poslanci na schůzi zřejmě již ve čtvrtek.

(kou, prvnizpravy.cz, tsn.ua, foto: repro tsn video)