Svátek má: Monika

Zprávy

Velikost textu:

Savčenková předpověděla „velkou válku"!

Savčenková předpověděla „velkou válku"!

Během několika let dojde k „velké válce", která postihne nejen Ukrajinu a Rusko, ale i další evropské země, prohlásila poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková ve vysílání televizního kanálu ZIK.

Naděžda Savčenková, poslankyně Nejvyšší rady
23. února 2018 - 11:04

Podle poslankyně nebude mírová mise OSN schopna vyřešit ozbrojený konflikt v Donbasu. Podle ní mezinárodní společenství neuzná Krym ruským, a bude mít ještě dlouho status „anektovaného území“.

„Myslím, že existují dva výstupy: Do čtyř let - maximálně pět, nás čeká na velká válka, v níž se budou se budou znovu měnit hranice Ukrajiny a Ruska a Evropy obecně, a Ukrajina, bohužel, bude jejím polygonem,“ uvedla Savčenková.

Savčenková je připravena vládnout Ukrajině podle vzoru Pinocheta!

Druhou možností, podle političky, je „změna moci na Ukrajině, změna moci v Rusku a další nepředvídatelné scénáře". „Stejně vím, že Donbas a Krym jsou Ukrajina, že budeme bránit své území,“ poznamenala.

Savčenková opakovaně přitahuje mediální pozornost svým kontroverzními výroky a činy. Ve vysílání televizního kanálu NewsOne uvedla, že se ve čtvrtém až pátém století našeho letopočtu Ukrajinci „stali individualisty".

Nedávno poslankyně informovala o svém záměru kandidovat na prezidenta a již začal sbírat peníze na volební kampaň.

(kou, prvnizpravy.cz, zik.ua, foto: arch.)