Svátek má: Leopold

Zprávy

Velikost textu:

Šéf amerických zpravodajců: Já jsem se nesmál Trumpovi (VIDEO)

Šéf amerických zpravodajců: Já jsem se nesmál Trumpovi  (VIDEO)

Dan Coats se snaží vysvětlit svou "neohrabanou" reakci na nadcházející summit Trump-Putin ve Washingtonu.

Rozesmátý Dan Coats v Aspenu
22. července 2018 - 11:25

Šéf amerických zpravodajců Dan Coats  tento týden díky své "neohrabané" reakci na informaci o summitu Trump-Putin na podzim ve Washingtonu zhoršil své postavení u Donalda Trumpa.

"Moje nedůstojná reakce v žádném případě neměla být neúctou nebo kritikou prezidentovy akce,“  řekl Coats.

Šéf amerických zpravodajců Dan Coats se v sobotu omluvil za svou zdánlivě neohrabanou veřejnou reakci na zprávu, že prezident Donald Trump plánuje druhé osobní setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a obviňuje tisk za to, že jeho reakce byla "špatně interpretována".

Na Aspenském fóru začátkem tohoto týdne Coats řekl divákům, že si neuvědomuje, co Trump a Putin diskutovali na summitu minulý týden v Helsinkách. V tu dobu již tisková tajemnice Bílého domu Sarah Huckabee Sandersová informovala prostřednictvím twitteru, že prezident na helsinském fóru již položil základy k tomu, aby pozval na podzim svého ruského kolegu do Bílého domu.Coatsova reakce v reálném čase na tyto novinky rozesmála diváky a objevila se na sociálních sítích: "Řekni to znovu?" nevěřícně reagoval na Sandersovou.

"Dobrá," řekl po pauze. "To bude zvláštní."

Coats však vydal v sobotu prohlášení, podle něhož jeho odpověď byla "neohrabaná", ale nebyla zamýšlena nerespektovat Trumpa, který se dostal pod bičující kritiku za poznámky, které učinil v Helsinkách, a také své následné zmatené zprávy.

"Některé tiskové zprávy mylně interpretovaly mou  reakci na nejnovější zprávy, které mi byly oznámeny během živého rozhovoru. Mou nepříjemnou reakci neměla v žádném případě být neúcta nebo kritika prezidentových kroků,“ snažil se omluvit Dan Coats .


"Já a celá naše zpravodajská komunita jsme odhodláni poskytovat nejlepší možnou podporu s cílem informovat a podporovat pokračující snahy prezidenta Trumpa zabránit ruskému vlivu v nadcházejících volbách, budovat silné vztahy v mezinárodním měřítku, abychom udrželi mír, denuklearizovali nebezpečné režimy a chránili náš národ a naše spojencie, "dodal Coats.

Coats řekl na summitu v Aspenu, že neví, o čem se diskutovalo mezi dvěma vůdci, kteří se ve Finsku osobně setkali mezi čtyřma očima. K tomu Coats  uvedl, že by se postavil proti tomuto uspořádání, které Trumpa nechalo bez oficiálního stenografa nebo pomocníka v místnosti.

"Kdyby se mě zeptal, jak to má být provedeno, navrhl bych jiný způsob, ale to není moje role," řekl Coats tento týden.

(rp,prvnizpravy.cz,cnbc,foto:arch.)