Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Skandální: Facebook nenalezl ruskou stopu ve svém skandálu!

Skandální: Facebook nenalezl ruskou stopu ve svém skandálu!

Facebook nedokázal najít spojení mezi Ruskem a britskou analytickou společností Cambridge Analytica, která pracovala pro štáb současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ilustrační foto
22. března 2018 - 10:05

Řekl to v rozhovoru s publikací Wired šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

"Samozřejmě, testujeme, co IRA (Internet Research Agency – ruská skupina obviňována z vměšování do amerických voleb – pozn. red.) dělá průběžně ... Ale nic, co jsme doposud učinili ve společnosti, nezjistilo žádné spojení. To neznamená, že to neexistuje, ale nezjistili jsme to,“ vysvětlil.

Předtím média uvedla, že společnost Cambridge Analytica získala nelegálně údaje od 50 milionů uživatelů Facebooku. Jak bylo uvedeno, společnost prostřednictvím speciální aplikace údajně shromáždila uživatelská data pro sestavování psychologických portrétů amerických voličů.

Facebooku a Twitteru hrozí sankce - nenalezly ruskou stopu v brexitu!


Britský kanál Channel 4 oznámil, že společnost Cambridge Analytica, která během kampaně spolupracovala s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a podle zpráv z médií neoprávněně získala údaje od 50 milionů uživatelů Facebooku, zasáhla do voleb po celém světě.

Pro společnost Facebook je to samozřejmě obrovský skandál, který se projevil i poklesem akcií. Ale pro posedlé hledače „ruské stopy vměšování“ do voleb všech zemí světa, a do těch amerických zvláště, musí být vyjádření Zukenberga hlubokým, opravdu hlubokým zklamáním. Právě IRA byla obviněna zvláštním prokurátorem Muellerem z „vměšování“ do amerických prezidentských voleb roku 2016.

(kou, prvnizpravy.cz, wired.com, foto: arch.)