Svátek má: Albína

Zprávy

Velikost textu:

Snowden: Nová ředitelka CIA se účastnila mučení!

Snowden: Nová ředitelka CIA se účastnila mučení!

Podle odhalitele činnosti amerických tajných služeb nebude Gina Hespelová moci cestovat do Evropy kvůli tomu, že v loňském roce byla podána petice na její zatčení.

Gina Haspelová, nová ředitelka CIA
14. března 2018 - 11:06

Exzaměstnanec americké národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden uvedl, že se nová ředitelka Ústřední zpravodajské služby (CIA), Gina Hespelová se účastnila mučení. Podle něj hrála klíčovou roli při používání mučení vůči podezřelým a při jejich nezákonném utajování.

„Její jméno je uvedeno v přísně tajném dekretu, podle něhož všechny záznamy (týrání), musí být zničeny, aby se nedostaly do Kongresu,“ napsal Snowden ve svém mikroblogu na Twitteru.

Zároveň poznamenal, že Hespelová nebude moci cestovat do Evropy, vzhledem k tomu, že minulý rok Evropské středisko pro ústavní a lidská práva (ECCHR) podalo návrh na její zatčení u prokuratury v Německu v souvislosti se zapojením do mučení.

Tillerson nenazývá Trumpa „blbcem“, říká mu „pan prezident“
 
„Je zajímavé, že nová ředitelka CIA Hespelová, která „mučila několik lidí“, s největší pravděpodobností nebude moci cestovat do zemí EU na setkání s ostatními vedoucími zpravodajských služeb bez hrozby zatčení, protože berlínská ECCHR podala návrh kanceláři federální prokuratury v Německu,“ poznamenal Snowden, a připojil k svému tweetu příslušné prohlášení organizace pro lidská práva.


Tento týden prezident USA Donald Trump propustil amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, a jmenoval na jeho místo ředitele CIA Mika Pompea. Novým vedoucím americké zpravodajské agentury byla jmenována právě Gina Hespelová.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)