Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Šojgu: Zhoršení situace na hranici mezi Ruskem a zeměmi NATO!

Šojgu: Zhoršení situace na hranici mezi Ruskem a zeměmi NATO!

Vojensko-politická situace v blízkosti západní hranice Ruska zůstává napjatá a může se ještě zostřit, řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu na schůzi kolegia restortu.

Sergej Šojgu, ruský ministr obrany
27. října 2017 - 13:06

„Vzrostla intenzita a rozsah činností operační a bojové přípravy ozbrojených sil zemí – členů bloku v blízkosti našich hranic. Jen v posledních třech měsících na území východní Evropy a pobaltských států proběhlo více než 30 cvičení,“ uvedl Šojgu.

Připomněl, že čtyři nadnárodní prapory NATO s celkovou silou až pěti tisíc lidí byly nasazeny v Pobaltí a v Polsku. Také v Polsku a Německu jsou nasazeny obrněné brigády a vojenská letecká brigáda americké armády. Rozšiřování prvků protiraketové obrany USA také pokračuje.


Šojgu poznamenal, že ministerstvo obrany neutralizuje vznikající hrozby a zvyšuje bojový potenciál jednotek Západního vojenského okruhu.

V posledních letech NATO výrazně zvýšilo svou činnost v blízkosti západních hranic Ruska. Podle ministra obrany tato cvičení často nesou „otevřený protiruský ráz".


Moskva opakovaně zdůraznila, že Rusko nikdy nezaútočí na žádnou zemi NATO. Ruské ministerstvo zahraničí poznamenalo, že to NATO to dobře ví, ale využívá každou příležitost k nasazení další vojenské techniky a jednotek na ruské hranice.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)