Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Soud ve Lvově odsoudil prvního člověka za pomoc Saakašvilimu

Soud ve Lvově odsoudil prvního člověka za pomoc  Saakašvilimu

Lvovský okresní soud zatknul  39letého ukrajinského občana z Ivanofrankivské oblasti ,  který byl přítomen na kontrolním stanovišti  Medyka-Šehyni při návratu bývalého oděského  guvernéra  Michaila Saakašviliho z Polska na Ukrajinu.

Ilustrační foto
14. září 2017 - 03:20

„13.září 2017 jeden ze lvovských okresních senátů  uvalil vazbu na 39letého z Ivanofrankivské oblasti. Muž byl obviněn z podezření ze spáchání trestného činu podle tří článků trestního zákoníku Ukrajiny," uvedla tisková služba Národní policie Ukrajiny.

Muž byl obviněn ze spáchání tří trestných činů: „Zorganizování  ilegálního přechodu přes státní hranici Ukrajiny“, „Násilí proti veřejnému činiteli“ a  „Organizované porušení veřejného pořádku“.

Na základě zjištěných podkladů uvalil soud na obviněného preventivní vazbu na dobu 60 dnů.

Již dříve bylo oznámeno, že ukrajinští vyšetřovatelé zadrželi pět lidí za nelegální překročení polsko-ukrajinské hranice na přechodu  Medyka-Šehyni.

Grojsman: Nelegální přechod hranice Saakašvilim musí být potrestán!

Násilný přechod ukrajinské hranice příznivci bývalého oděského guvernéra Michaila Saakašviliho, je zločin a útok na státnost, za něž musí být potrestáni, uvedl na Facebooku ukrajinský premiér Vladimír Grojsman.

Má Porošenko situaci pod kontrolou nebo bude další Majdan?

Michail Saakašvili poté, co byl „přenesen“ svými příznivci přes polsko-ukrajinské hranice odcestoval do Lvova, mezitím stačil tento (ne)občan sdělit, že ukrajinští pohraničníci mu odebrali pas.

(rp,prvnizpravy.cz, rt,foto:arch.)