Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Strache: Nerozumím „pokřiku“ kolem návštěvy Putina v Rakousku

Strache: Nerozumím „pokřiku“  kolem návštěvy Putina v Rakousku

Rakouský vícekancléř Christian Strache nerozumí „pokřiku“ kolem návštěvy Vladimíra Putina na svatbě rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslová a jejich tance.

Heinz-Christian Strache, rakouský vicekancléř
27. srpna 2018 - 03:20

Vícekancléř to vnímá jako humbuk, jako nevhodné a absurdní vzhledem k Vladimiru Putinovi, jenž je otevřený a srdečný, píše rakouský Der Standard.

"Kritika v tomto ohledu je absurdní," řekl politik pro Der Standard, „návštěva Vladimira Putina na svatbě Karin Kneisslové, to je znamení neuvěřitelně velké úcty k Rakousku, " dodal vícekancléř.


Kromě toho vícekancléř poznamenal, že rakouský kancléř a prezident jsou v kontaktu s ukrajinským prezidentem Porošenkem. Rakousko je důvěryhodná země, která staví mosty s Ruskem.

„Tímto způsobem můžeme dát dohromady dvě strany,“ připomněl Strache novinářům, že  Sebastian Kurz a Alexander van der Bellen je v kontaktu s ukrajinským prezidentem, stejně tak spolupracuje rakouská strana Svobodných s ruskou stranou.

Na svatbu obvykle zveme ty, kteří jsou naši přátelé píší rakouské noviny. „Karin Kneisslová měla možnost  poznat Putina lépe, měli mnoho neformálních rozhovorů. Často spolu mluvili, a to i telefonicky," řekl vicekancelář. Výsledkem rozhovorů bylo uznání a respekt mezi politiky.

Strache sám charakterizoval Putina, s nímž měl příležitost osobně mluvit, jako "velmi přátelského, pevně stojícího na zemi, otevřeného a srdečného".

Na otázku, koho by Strache chtěl vidět na vlastní svatbě jako čestného hosta, odpověděl: „V mém případě by to byl můj přítel, místopředseda italské vlády Matteo Salvini a případně maďarský premiér Viktor Orbán.“

(rp,prvnizpravy.cz,standard,foto:arch.)