Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Syrský generál: Ve skladu IS v Sýrii jsme našli nejnovější zbraně NATO!

Syrský generál: Ve skladu IS v Sýrii jsme našli nejnovější zbraně NATO!

Nejnovější typy zbraní NATO byly nalezeny ve skladu „Islámského státu" ve městě Mejadin, řekl syrský armádní generál Hassan Suheil.

Hassan Suheil, syrský generál
25. října 2017 - 04:20

Podle armády se podařilo obsadit největší arzenál bojovníků za podpory ruských vojenských letadel.

„Potřebujeme nejméně šest dní, abychom vyvezli všechny trofeje, které zde radikálové IS ponechali po jejich útěku. Je zde mnoho zbraní a celá řada komunikačních zařízení zahraniční výroby,“ uvedl Suheil.

Mejadin bylo logistickým centrem s dobře organizovaným systémem skladů a dílen. Po jeho osvobození syrská armáda ukořistila ruční palné zbraně, protitankové zbraně, děla a rakety, miny vlastní výroby, rovněž tanky a obrněné transportéry.


Vojáci také ukázali novinářům v Majadinu zabavené družicové komunikační systémy, radarové zařízení, zdravotnické prostředky a zařízení k výrobě bezpilotních letounů s desítkami už hotových dronů. Teroristé je používali k průzkumu a cílenému bombardování, uvedla RIA Novosti.

Syrský generál poznamenal, že velká část arzenálu teroristů se skládá ze zbraní přijatých do výzbroje zemí NATO. Například ve skladech našli 155 mm britskou houfnici, vyrobenou v roce 2011.


„Ukořistili jsme nejnovější typy zbraní vyrobených v USA, Belgii a Velké Británii, které jsou ve výzbroji zemí NATO," dodal Suheil.

Prohlášení syrská armády, že ve vojenských skladech teroristů „Islámského státu“ byly nalezené nejnovější typy zbraní NATO „zní jako spekulace“, reagovalo ministerstvo obrany Velké Británie.

Mejadin se nachází 40 kilometrů jihovýchodně od administrativního centra provincie Deir az Zour.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)