Svátek má: Jan

Zprávy

Velikost textu:

Telegraph: Salvini připravuje „nové evropské jaro"!

Telegraph: Salvini připravuje „nové evropské jaro"!

Během své návštěvy v Polsku si italský vicepremiér připravil půdu pro boj s establishmentem EU v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, napsal The Daily Telegraph.

Matteo Salvini, vicepremiér italské vlády
10. ledna 2019 - 11:05

Mimo jiné slíbil „nové evropské jaro" a znovuzrození skutečných evropských hodnot.

Podle deníku militantní místopředseda vlády a ministr vnitra Itálie Matteo Salvini během návštěvy Varšavy vyzval k vytvoření aliance za účasti populistů z Polska a dalších zemí. Proto si připravil půdu pro boj proti establishmentu Evropské unie v nadcházejících květnových volbách do Evropského parlamentu, uvedl článek.
 
Salvini, který podle listu vede „národnostní, protiimigrantskou" stranu „Liga", slíbil spolupracovat s polskými populisty a vytvořit „nové evropské jaro".

 
Podle britského vydání je to další pokus Salviniho vstoupit do řad euroskeptických spojenců v rostoucí konfrontaci s takovými politickými činiteli, jako je francouzský prezident Emmanuel Macron, německá kancléřka Angela Merkelová a jim podobnými.
 
Italský místopředseda vlády také slíbil, že vytvoří „novou rovnováhu", která by zpochybnila tradiční pařížsko-berlínskou osu, vystupující za Evropskou unii.
 
„Evropa, která se narodí v červnu, bude mít v porovnání se současnou, kterou řídí byrokraté, odlišné tempo," uvedl Salvini během vystoupení se svým kolegou polským ministrem vnitra Joachimem Brudzinskim.
 
„V Evropě vždy hovoří o francouzsko-německé ose. Připravujeme se na novou rovnováhu a novou energii v Evropě. Polsko a Itálie se stanou hlavními aktéry tohoto nového evropského jara, tohoto znovuzrození skutečných evropských hodnot," dodal italský místopředseda vlády.

(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk, foto: arch.)