Svátek má: Emil

Zprávy

Velikost textu:

Telepolis: USA plánují pomocí „trojského koně" invazi do Ruska a Číny!

Telepolis: USA plánují pomocí „trojského koně" invazi do Ruska a Číny!

Americká armáda vyvíjí novou strategii pro vedení nepřátelských akcí proti Moskvě a Pekingu v podobě „trojského koně“.

Americký "stealth" letoun F-35
23. února 2019 - 04:20

Hlavní rysem „blitzkriegu", na nějž Pentagon utratí 135 miliard dolarů, je skryté proniknutí všech typu vojsk hluboko do území „nepřítele", uvedl Telepolis.

„Jedná se o zásadní změnu, kulturně i technicky," uvedl ve svém projevu v Brookings Research Institute ve Washingtonu náčelník štábu amerického letectva generál David Goldfein. Také informace o takovém vývoji slouží jako signál zastrašování, stejně jako u nejnovějších zbrojních systémů, kdy si nepřátelé nemohou být jisti jejich skutečnou existencí a efektivitou.


Vývoj nové strategie, která by měla Američanům poskytnout „asymetrické výhody", přičemž tvrdí, že jde o reakcí na údajné hrozby pro USA z Ruska a Číny. Je založen na zasažení „slabých" míst nepřítele, obcházejících jejich silné stránky, jako je přítomnost moderních zbraní Moskvy a Pekingu, které jsou schopny účinně odhalit a zastavit možné hrozby.

Hlavní roli ve strategii „trojského koně", jak ji nazývá publikace, je přidělena americkému „stealth“ bitevniku F-35. Měl by být ústředím pro koordinaci invaze.

Ve skutečnosti mluvíme o vedení „síťové války v reálném čase", během níž budou nejen letadla a ponorky, ale i pozemní jednotky „skryty", vysvětlil Telepolis. V tom spočívá novinka, ale dosud není známo, jak toho dosáhnout technicky.

Podle ruské odezvy na tento plán Pentagonu to jen potvrzuje, jak Spojené státy „zvyšují napětí“ ve světě, a zároveň nutnost zavedení odvetných opatření a nedopustit útok na ruský stát i Čínu.

(kou, prvnizpravy.cz, heise.de, foto: arch.)