Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Teroristi IS napadli syrské jednotky z oblasti „americké vojenské mise"!

Teroristi IS napadli syrské jednotky z oblasti „americké vojenské mise"!

Militanti „Islámského státu“ provedli sérii útoků na syrské jednotky ze zóny „vojenské mise Spojených států“, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Ilustrační foto
5. října 2017 - 10:10

Podle něj se 28. září skupina militantů pokusila obsadit výšiny okolo města El-Karjatein. Současně teroristé obcházeli skryté posty vládních sil, přčemž disponovali přesnými souřadnicemi. A ty mohly být získány pouze leteckým průzkumem, jehož údaje byly „pečlivě předány" k diverzi.

„Tyto teroristické útoky spojuje pouze jedno - všechny byly provedeny z 50-ti kilometrové zóny kolem vesnice Al-Tanf na syrské-jordánské hranici. A tam se „rozkládá americká vojenská mise. A kde doslova dokonce na dostřel děl Američané nepustili jednotky sýrské armády, pronásledující teroristy," upozornil Konašenkov.


Syrská armáda musela vyvinout značné úsilí, aby neutralizovala mobilní skupiny militantů na silnici Palmira – Deir az-Zour a osvobodila osady obsazené teroristy.

„Jestliže americká strana považuje takové operace za nepředvídatelné „nehody“, tak ruské letecké síly v Sýrii jsou připraveny přistoupit k úplnému zničení všech takových „nehod“ v zóně pod svojí kontrolou,“ dodal zástupce ministerstva obrany.


Znovu zdůraznil, že hlavní překážkou porážky teroristů v Sýrii není jejich bojeschopnost, ale jejich podpora a flirtování s nimi ze strany Spojenými států.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)