Svátek má: Emil

Zprávy

Velikost textu:

Trump bez souhlasu Kongresu by neměl vojensky napadnout Írán

Trump bez souhlasu Kongresu by neměl vojensky napadnout Írán

Americká sněmovna reprezentantů jednomyslně přidala dodatek k amerického rozpočtu pro obranu pro rok 2019, který zakazuje jakékoli vypovězení války proti Íránu bez souhlasu Kongresu.

Donald Trump před kongresem
28. května 2018 - 07:20

„Velmi důležité poselství, které lživá média sotva šíří. Proč? Protože mainstream žízní po válce proti Íránu a protože je ovládají sionisté, kteří válku chtějí,“ píše von Freemann na blogu Schall und Rauch.

Dodatek, který navrhl demokrat Keith Maurice Ellison a který byl podpořen řadou dalších demokratů a republikánů, byl jednomyslně schválen. Velmi výjimečná dohoda mezi zástupci obou stran.

Ellison, člen Kongresu z Minnesoty, uvedl ve zprávě na Twitteru, že jasným důvodem pro dodatek byl požadavek, že lidé v Americe a kogresmani nechtějí válku proti Íránu .

Toto oznámení se objevilo dva týdny poté, co Trump zrušil souhlas USA z jadernou dohodou s Íránem

„Skutečnost, že poslanci se domnívají, že je třeba legislativy a zdůraznění tohoto zákazu, je podle mého názoru velmi znepokojující,“ pokračuje blogger.


Zřejmě Trump je opravdu pod kontrolou sionistů a byl by ochoten vést válku proti Íránu pro ně, stejně jako Bush vedl válku proti Iráku a Obama proti Libyi.

Trump už naplnil jejich touhu, na Netanjahův příkaz uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a přemístit sem velvyslanectví USA.

Tento krok je nezákonný podle OSN a mezinárodního práva, neboť Východní Jeruzalém je palestinské území, které bylo obsazeno během Šestidenní války v roce 1967 a od té doby je nelegálně okupováno.

Podle Ústavy Spojených států, ačkoli prezident nemá oficiální pravomoc vyhlásit válku bez souhlasu Kongresu, předchůdci Trumpa nikdy na souhlas nečekali .

Jednoduše řekli, že to nebyla válka, ale "jen" vojenský zásah, který přinesl "zemi" demokracii a osvobodil ji od "zlého diktátora".

Otázkou je, zda Trump bude respektovat nebo ignorovat zákaz? Vymyslí si nějaký důvod k bombardování Íránu navzdory tomu, že je zakázáno?

Američané se začínají bát šílenství svého prezidenta, který dělá vše, co chce Izrael!

Vojenský rozpočet USA na rok 2019, který schválil Kongres činí 716 miliard dolarů. Zvýšení o 10 procent nebo 74 miliard v porovnání s rokem 2018.

Z nich je 24 miliard určeno pouze na modernizaci a ochranu jaderného arzenálu.

Počet vojáků se má zvýšit o 26.000, s cílem zvýšit počet o 56.600 do roku 2023.

Pak je třeba vyrobit 10 nových velkých válečných lodí, aby se zabránilo hrozbě na moři a k udržení kontroly nad mořem, a dalších  54 lodí během příštích pěti let.

Více peněz by se mělo dostat také do výzkumu v oblasti kybernetické války a elektronické války, vesmíru a umělé inteligence, stejně jako na hypersonické zbraně.

69 miliard dolarů je vyčleněno na provoz základen v zahraničí a na mnoho konfliktů / válek v řadě zemí.


(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)