Svátek má: Agáta

Zprávy

Velikost textu:

Trump obvinil hlavu ECB z manipulace s eurem!

Trump obvinil hlavu ECB z manipulace s eurem!

Americký prezident Donald Trump věčí, že šéf ECB, Mario Draghi, manipuluje směnný kurz eura, což vede k nekalé soutěži, uvedl na svém Twitteru.

Mario Draghi, šéf ECB
19. června 2019 - 11:04

„Mario Draghi právě oznámil možnost dalších pobídek, které okamžitě vedly ke snížení eura k dolaru a umožnily jim nespravedlivě jednodušší konkurenci s USA. V průběhu let spolu s Čínou a dalšími státy se jim to podařilo," uvedl Trump na Twitteru.

Americký prezident také dodal, že evropské burzy rostly na nespravedlivých pro Spojené státy prohlášeních Draghiho. „Evropské trhy rostly na komentářích (nespravedlivých pro Spojené státy) Draghiho," napsal na sociální síti.


Draghi v úterý řekl, že ECB bude muset znovu změkčit svou měnovou politiku, pravděpodobně díky novému snížení úrokových sazeb nebo nákupům aktiv, pokud se inflace nezačne vracet na svou cílovou úroveň (2%). Zmírnění měnové politiky tradičně vyvíjí tlak na směnný kurz národní měny.

Euro následně kleslo na 1.1193 k dolarů za euro z předchozího uzavření 1.1217 dolarů za euro. Ihned po Draghiho prohlášení euro kleslo na minimální hodnotu za poslední dva týdny na 1,1181 dolarů za euro. Evropské burzy zároveň rostly o 0,8-1,5%.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)