Svátek má: Čeněk

Zprávy

Velikost textu:

Trump připustil, že v USA vládne mccarthismus!

Trump připustil, že v USA vládne mccarthismus!

O tom svědčí i skutečnost, že zvláštní prokurátor Robert Mueller pokračuje ve své protiruské linii při vyšetřování tím, že odmítá tváří v tvář reálná fakta.

Donald Trump je skutečně rozčílen
20. srpna 2018 - 10:15

Prezident Spojených států Donald Trump řekl, že v zemi vládne mccarthismus a to ve své nejhorší podobě. Hlava státu uvedla to v neděli 19. srpna a komentovala články The New York Times o protiruském vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera.

Připomeňme, že v předvečer tohoto případu byl zpochybněn právní poradce Bílého domu Don McGahn. Několik hodin svědčil jako součást vyšetřování možného „zasahování" Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

Novináři označili McGhanu za „krysu“, na což Trump ujistil, že dovolil personálu Bílého domu účastnit se tohoto procesu, i když by to udělat nemusel. Prezidentská administrativa navíc bez problémů poskytla vyšetřování více než milión stran různých dokumentů.

„Klidně prostudujte Josepha McCarthyho, protože teď Robert Mueller a jeho banda dělají z Josepha McCarthyho jen malého kluka. Je to hon na čarodějnice,“ napsal Trump na svém Twitteru.

Podle hlavy státu se to, co se nyní děje v USA, může popsat pouze těmito slovy.


„Tolik životů bylo zbytečně zničeno - mccarthismus ve své nejhorší podobě. Ale Mueller a jeho banda nechce pohlédnout pravdivým faktům v tvář, a média jsou ještě horší,“ dodal politik.

Připomeňme si, že temné antikomunistické období USA - „maccarthismu“ bylo pojmenováno po senátorovi Josephu Raymondu McCarthym. V zásadě se jedná o praxi, během které byla vytvářena obvinění z podvratné činnosti nebo velezrady bez ohledu na důkazy. Fanatickému senátorovi se podařilo v 50. letech přesvědčit Američany, že všude byli sovětští špióni a že vlády USA nebyly na SSSR dostatečně přísné. Nejznámějšími složkami mccarthismu byly proslovy, vyšetřování a slyšení vedená senátorem McCarthym, hollywoodská černá listina, slyšení Výboru pro neamerickou činnost (HUAC) a aktivity FBI pod vedením ředitele J. Edgara Hoovera.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)