Svátek má: Ivona

Zprávy

Velikost textu:

Trump se rozzuřil natolik, že křičel vzteky na televizor v Bílém domě!

Trump se rozzuřil natolik, že křičel vzteky na televizor v Bílém domě!

Prezident Donald Trump zuřil, když viděl v televizi příběh věnovaný vyšetřování okolností odvolání šéfa FBI Jamese Comeye.

Donald Trump, prezident USA
18. června 2017 - 07:00

RIA Novosti to uvedla s odkazem na zprávu Associated Press, odvolávající se na zdroj v prezidentské administrativě.

Trump byl tak rozčilený, že křičel na televizi v Bílém domě, uvedly zdroje. Současně prezident USA údajně trval na tom, že se stal „předmětem spiknutí“, jehož cílem bylo ho zdiskreditovat nebo dovést situaci k impeachmentu.

CNBC: Prokurátor USA k obvinění ze spiknutí s Ruskem: Hnusná lež!

Podle zdroje agentury je Trump přesvědčen, že první náměstek generálního prokurátora a Rod Rosenstein a zvláštní prokurátor Robert Mueller, který se zabývá tímto šetření, se vůči němu chovají zaujatě.

Nedávno americký prezident kritizoval vedení Ministerstva spravedlnosti. Ve svém Twitteru Trump napsal, že za vyšetřováním proti němu v souvislosti s propuštěním Comeye „je tatáž osoba“, která mu řekla, aby „propustil ředitele FBI“.

Trumpova slova byla očividně namířena proti Rosensteinovi - autoru memoranda, které se stalo formálním důvodem pro odvolání Comeye. Rosenstein se stal formálním garantem šetření proti Trumpově administrativě ohledně údajných „vztahů s Ruskem“, poté, co se generální prokurátor a ministr spravedlnosti Jeff Sessions stáhl z případu, uvedla média.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)