Svátek má: Libor

Zprávy

Velikost textu:

Turčynov tvrdí, že „jen rozvědčíci a špióni mohou cestovat do Ruska"

Turčynov tvrdí, že „jen rozvědčíci a špióni mohou cestovat do Ruska"

Bohužel u nás aktivně pracuje „pátá kolona, která pracuje na destabilizaci situace v zemi“, placená ruskými tajnými službami , prohlásil tajemník bezpečnostní rady Alexander Turčynov.

Alexander Turčynov, tajemník rady bezpečnosti
11. října 2017 - 10:10

Z Ukrajiny do Ruska jezdí pracovat desetitisíce Ukrajinců. Turčynova slova nejen charakterizují pohled pomajdanské vlády na Rusko, ale vytvářejí paranoidní atmosféru, která hledá vnitřního nepřítele. Kdokoli následně, z jakýchkoliv důvodů bude tedy cestoval do Ruska, se ocitne v podezření, že je zvěd nebo špion ve službách „agresora“. Chybí už jen oficiální vyhlášení války.

Tajemník ukrajinské bezpečnostní a obranné rady (NSDC) Alexander Turčynov řekl, že v případě, že ukrajinský parlament uzná Rusko jako „agresora“, mohou tam cestovat „jen zvědové a špioni“,  uvedla televize "112 Ukrajina“.


Ukrajinský parlament minulý týden schválil v prvním čtení návrh zákona o opětovném začlenění Donbasu, v němž se Ruská federace označuje „agresorem". Jeho přijetí ve druhém čtení se očekává v příštím parlamentním týdnu, které začne 17. října. V pondělí byl parlamentu předložen návrh zákona, který navrhuje dočasně omezit právo státních zaměstnanců, s výjimkou zaměstnanců diplomatických služeb, cestovat do Ruska.

„Vy víte, že když bude země (Rusko) bude uznána coby agresor, pak tam mohou jezdit jen rozvědčíci a špióni, zvědi, není to tak? Jestli je to rozvědčík, najdeme ho, a přepravíme ho tam. Je-li to špion, pak si myslím, že se nedá nic dělat, pokud zaujímá některé přímé funkce," prohlásil Turčynov.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)