Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Tymošenková slíbila rychlý konec Porošenkovy politické kariéry!

Tymošenková slíbila rychlý konec Porošenkovy politické kariéry!

Vedoucí strany „Baťkivščina“ ("Vlast") Julia Tymošenková uvedla, že současná ukrajinská vláda, zejména frakce Petro Porošenka (BPP), bude mít "politický konec" už za šest měsíců.

Julia Tymošenková, lídr strany "Vlast"
3. října 2018 - 11:04

Uvedla to na zasedání Smírčí rady frakcií a předsedů výborů ukrajinského parlamentu, uvedla UNIAN.

Tymošenková to prohlásila v reakci na obvinění vedoucího frakce BPP Artura Gerasimova, že „podporuje myšlenky Kremlu" na Ukrajině, přičemž uvedl jako příklad snahu šéfky „Baťkivščiny“ likvidovat Naftogaz.

Kromě toho Gerasimov obvinil Tymošenkovou, že zabraňuje ukrajinské straně vyjednávat o zablokování výstavby plynovodu „Nord Stream-2“.

Tymošenková následně řekla, že Porošenko pochopil, kdo je jeho hlavní oponent v prezidentských volbách. Poznamenala také, že Gerasimov ve svém projevu vůbec nezvažoval problémy země, ale jen se ji snažil zdiskreditovat.


„Vezměte prosím na vědomí, že 90 procent svého vystoupení diskreditoval mé jméno a jen v 10% se mluvilo o Ukrajině. To znamená, že Porošenko pochopil, kdo je jeho hlavním oponentem v prezidentských volbách. Pro vás je to, vážení přátelé, politický konec," zdůraznila Tymošenková, s tím, že současná vláda je zodpovědna za každý zločin spáchaný proti ukrajinskému lidu.

Prezidentské volby na Ukrajině se budou konat na jaře roku 2019.

(kou, prvnizpravy.cz, unian.net, foto: arch.)