Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinská armáda přiznala masovou dezerci vojáků do Ruska

Ukrajinská armáda přiznala masovou dezerci vojáků do Ruska

Ministerstvo obrany Ukrajiny oznámilo, kolik ukrajinských vojáků se vrátilo na Ukrajiny po připojení Krymu k Rusku. Údaje jsou obsaženy ve zprávě Dmytro Tymchuka "Krymská relita“.

Ilustrační foto
8. listopadu 2017 - 03:20

„Dne 1. března 2014 ve vojenských útvarech a institucích ukrajinských ozbrojených sil umístěných na Krymu, sloužilo 13.468 vojáků, z toho 4.637 důstojníků a  8.831 vojínů, seržantů a poddůstojníků. Na Ukrajinu se vrátilo pouze 3.991 vojáků, z toho 1.649 důstojníků a 2.342 vojínů, seržantů a poddůstojníků, "píše se v dokumentu ministerstva.

Již dříve informovala Pravda.ru, že podle zpravodajství Doněcké lidové republiky (DLR), byla zřejmá dezerce vojáků z ukrajinské armády (APU). Není to jen otázka bezvízového cestování s Evropskou unií. Na hranicích EU je méně lidí než na hraničním přechodu s Ruskem. Oznámení možného stanného práva na Ukrajině neovlivní situaci na Donbasu, spíše to ublíží ukrajinskému obyvatelstvu, armáda bude moci zabavit jakýkoli majetek.


Koncem října ukrajinská armáda zveřejnila i nevojenské ztráty.

„Od roku 2014 až do dneška v ukrajinských ozbrojených silách a divizích, chránících Ukrajinu, zemřelo 10.103 vojáků nejen v bojích, ale i z různých dalších zdravotních problémů nesouvisejících s bojovou činností,“ řekl ve vysílání Anatolii Matios, generální vojenský prokurátor pro ukrajinský televizní kanál Zik.

V oblasti vojenských operacích zemřelo 3.700 vojáků, ale ne na následky bojů. Matios považuje jako příčinu takových kolosálních ztrát porušení vojenských předpisů a nedbalý přístup ke službě.

(rp,prvnizpravy.cz,pravda.ru,foto:arch.)