Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský exministr: Kyjev se domnívá, že jsou Ukrajinci „debilové"!

Ukrajinský exministr: Kyjev se domnívá, že jsou Ukrajinci „debilové"!

Ukrajinské orgány považují obyvatele země za „debily", a to může skončit špatně, řekl bývalý ministr dopravy Ukrajiny Jevgenij Červonenko na televizním kanálu „112 Ukrajina".

Ilustrační foto
16. července 2019 - 11:06

Politik poznamenal, že zvýšení poplatků za bydlení a komunální služby v zemi je „neoficiální a opovrženíhodný způsob, jak okrádat ukrajinské lidi", kdy peníze, ze kterých se platí půjčky MMF, ale také jsou do kapsy managementu „Naftogazu“. Nicméně to všechno podle Červonenka občané státu chápou.

„Jak dlouho bude moc dělat z lidí debily? Neuvědomují si, že to může skončit špatně ekonomicky, politicky - trpělivost může zkrachovat. Ukrajinské povstání bude hrozné, ale nejhorší je, že takové povstání povedou aktivisté typu Porošenka," dodal temně.


Připomeňme, že Ukrajina od listopadu 2015 zastavila nákupy plynu z Ruska a místo toho čerpá do skladů palivo nakoupené opačně (reverzně) v Evropě, zejména na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Navíc, od roku 2014, ukrajinské orgány, ve spolupráci s MMF, opakovaně zvýšil cenu plynu pro obyvatelstvo. Pokud v roce 2013, tisíc krychlových metrů paliva stojí 725 hřiven, pak v roce 2016 to bylo téměř sedm tisíc. Od listopadu loňského roku se cena zvýšila o dalších 23,5 procenta. To vše nevyhnutelně vede ke zvýšení poplatků na bydlení a komunální služby.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)