Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský generál: Museli bychom Doněck a Luhansk setřít z tváře země!

Ukrajinský generál: Museli bychom Doněck a Luhansk setřít z tváře země!

Provede-li ukrajinská armáda operaci na navrácení Donbasu pod kontrolu Kyjeva dojde k mnoha obětem mezi civilním obyvatelstvem Donbasu.

Ilustrační foto
15. listopadu 2017 - 11:04

Prohlásil to generál ukrajinské armády a bývalý ministr obrany Aleksandr Kuzmuk v rozhovoru pro místní televizní stanici ZIK, uvedla lenta.ru.

„Mimochodem, (opolčenci Donbasu) mají velmi dobrou disciplínu. Nečekají na soudy a rozsudky, všechno se řídí zákony války. Ukrajinská armáda i tak může dosáhnout hranice s Ruskem. Můžeme to udělat s naším potenciálem a silou, ale budeme muset vymazat Doněck, Luhansk, Gorlovku a další města z tváře země," řekl Kuzmuk.

Dodal, že když se armáda pokusí uskutečnit takové vojenské operace, bude mezi civilisty mnoho obětí. Nicméně dodal: „Představte si, jak můžeme zaútočit na Doněck - to je nemožné. Dokonce i ve studii mohu dokonce rozvinout a ospravedlnit plán deokupace Donbasu, ale ze stejných důvodů to nelze udělat," poznamel generál.


Předtím ale poslanec Nejvyšší rady, vůdce „národního korpusu“ a velitel pluku „Azov“ Andrej Bileckij označil za jistý způsob, jak obsadit ukrajinský Donbas. Podle jeho názoru Kyjev musí pro tento účel využít bojové letouny.

Navíc další poslanec - Dmitrij Jaroš, slíbil, že se Donbas vrátí Ukrajině do 20. dubna 2018, a pro návrat na Krymu navrhl velkou a rychlou vojenskou operaci za použití těžkých vojenských vozidel a letadel.


No a aby byl obrázek myšlenkových pochodů ukrajinských nacionalistů komplexní, například velitel 5. doborolnického praporu ukrajinské armády Vladislav Litvin uvedl, že k návratu Krymu Ukrajině pomohou přesné raketové údery.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: arch.)