Svátek má: Emílie

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský generál: Rusko zaútočí z moře!

Ukrajinský generál: Rusko zaútočí z moře!

Rusko posiluje své vojenské pozice v těch oblastech, které jsou důležité pro realizaci politických ambicí ruského prezidenta Vladimira Putina, řekl ukrajinský generálporučík Romaněnko v rozhovoru pro ukrajinský Gordon.

Igor Romaněnko, ukrajinský generálporučík
12.leden 2017 - 01:13

Nástup ruských okupačních vojsk z Krymu proti Ukrajině po pevnině by přinesl útočníkovi velké ztráty, uvedl generálporučík Igor Romaněnko, bývalý zástupce náčelníka generálního štábu ozbrojených sil ukrajinské armády  v letech 2006-2010.

"Rusko umístěním výsadkových  vojsk na Krymu sleduje provedení útoku proti Ukrajině, ale Rusové to nebudou mít jednoduché s Tureckem, členem NATO. Útok proti Ukrajině přes úzkou šíji je velmi obtížný Naše vojsko zde vybudovala obranu, takže útok z Krymu na ukrajinskou pevninu by přinesl útočníkovi velké ztráty, proto  generální štáb Ruské federace uvažuje výsadek na Ukrajinu od moře ", komentuje Romaněnko plány Ruska rozmístit na poloostrově pluk výsadkářů.

"Iniciativu Ruské federace je třeba vnímat v kontextu s konfliktem v Sýrii. Ruský prezident chce stáhnout část vojenských sil ze Sýrie. Protože v bojích bylo zabito poměrně hodně mariňáků,  význam černomořské flotily se zvyšuje, " pokračuje Romaněnko.

Ukrajina zvyšuje v příštím roce výdaje na obranu

Podle Romaněnka Ruská federace bude posilovat své námořní síly proti USA.

"Kromě toho, nyní se Rusko dozvědělo o záměru budoucího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa posílit námořní síly výstavbou letadlové lodi a několika ponorek. V souladu s tím se bude snažit posílit své námořní síly i Rusko. Nicméně možné výdaje na obranu v obou zemích jsou prostě nesrovnatelné. Jedním z důvodů pro kolaps SSSR se stal právě kolaps ekonomiky vzhledem k závodům ve zbrojení s USA.  Nyní můžeme říci následující: .. Ruská federace  posiluje vojenské pozice v těch oblastech, které jsou důležité pro realizaci Putinových politických ambicí,“shrnul Romaněnko.

(rp,prvnizpravy.cz,gordonua,foto:arch.)